src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Kantor internetowy - 9 powodów dlaczego warto

2015-04-03


1) Korzystniejszy kurs

lepszy kurs walutBezsprzecznym atutem kantorów online jest oferta korzystniejszych kursów walut w sieci. Różnice w kursach największe są pomiędzy kantorami online a kursem bankowym. Bywa i tak, że różnica jest znaczna między kantorem tradycyjnym a tym dostępnym w internecie. Przykładem mogą być spready z lutege 2015 roku, kiedy to sięgnęły 5-10% w tabelach banków, 1-3% w kantorach stacjonarnych i 0,3-1% w kantorach online.

 


2) Wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji

Bezpieczeństwo transakcji online eliminuje możliwość otrzymania fałszywych banknotów, tudzież oszustwa przy przeliczeniu wartości pieniędzy wymienianych. Co więcej nie ma też zagrożenia rabunku w bezpieczny kantor internetowydrodze do oraz z kantoru. Korzystając z kantoru online wykonujemy transakcję bezgotówkową opartą o zapisy księgowe w wersji wyłącznie elektronicznej. Przebieg transakcji jest rejestrowany, weryfikowany i możliwy do odtworzenia. Oczywiście istnieje pewne ryzyko w zakresie dokonywania operacji w kantorze internetowym ze względu na czynnik ludzki tak jak zdarza się to w bankach, jednakże jest ono minimalne w porównaniu z tradycyjnymi kantorami wymiany walut. Kantor internetowy powinien posiadać certyfikat True BusinessID with EV (Extended Validation). Jest to gwarancja najwyższego poziomu ochrony i bezpieczeństwa. Certyfikat EV oznacza, że serwis został poddany rozszerzonej procedurze weryfikacji.

 

Kapitał zakładowy powinien być na tyle duży aby zabezpieczał transakcję. Największe kantory internetowe takie jak Cinkciarz, Kantor.pl i Walutomat mają wysoki kapitał zakładowy wynoszący odpowiednio: 3.000.000 PLN, 4.061.500 PLN i 3.450.000 PLN.

 


3) Doskonały komfort

Bez konieczności ruszania się z domu, w każdej chwili, w dzień, w nocy, w święto, bez względu na lokalizację można skorzystać z kantorów online, co kantor 24 godziny na dobęjest jednym z największych atutów tej formy wymiany walut. Internetowy kantor pozwala zaoszczędzić czas, również na stanie w kolejce, w tym również kosztach dojazdu do tradycyjnego punktu. Dodatkowym plusem jest fakt, iż pieniędzy nie musimy mieć w gotówce, bowiem transakcja jest bezgotówkowa. Łatwość obsługi kantoru online ma także wpływ na komfort korzystania z niego, podobnie jak i poziom bezpieczeństwa tej usługi, konkurencyjność oferty i wielość kantorów online konkurujących o klienta swoimi propozycjami.


 

4) Dodatkowe funkcje transakcji

Nie dla wszystkich opcja automatyzacji wymiany waluty jest istotna, jednakże dla wielu klientów to duże ułatwienie. Aplikacje internetowe umożliwiają zindywidualizowanie wymogów względem automatyzacji dodatkowe narzędziadokonania transakcji przy ustaleniu progu kursu, bądź w zakresie określonych dat itp. Funkcja ta pozwala na ustawienie zlecenia stałego, wymiany przelewem. W serwisie Kantor.pl usługa ta nazywa się: 'Twój termin'. Dodatkowo kantory online umożliwiają przelanie waluty na zewnętrzne rachunki bankowe osób trzecich. Korzystając z jednego kantoru wielokrotnie można również skorzystać z ofert dla stałych klientów, tudzież promocji organizowanych przez kantor. Wiele kantorów internetowych także oferuje możliwość zdefiniowania kursu wymiany, gdzie wymiana nastąpi automatycznie jeżeli kurs osiągnie pożądaną wartość w zdefiniowanym przez nas terminie. Na przykład możemy zlecić sprzedaż danej waluty, ale tylko jeśli kurs waluty osiąga atrakcyjny dla nas poziom wymiany. W serwisie Kantor.pl usługa ta nazywa się: 'Twój kurs' - transakcja odroczona.


 

5) Informacja i transakcja w jednym miejscu

Zaletą kantorów online jest skupienie w jednym serwisie www zarówno informacji o kursach, rynku walutowym oraz możliwości wymiany waluty przy pomocy transakcji bezgotówkowej. To dla wielu klientów duże ułatwienie, które zapewnia bycie na bieżąco z tabelą kursów walut, informacjami z rynku i komentarzy walutowych.

 


6) Szybkość transakcji

Szybka realizacja transakcji w kantorach internetowych zapewnia im popularność. Do sfinalizowania transakcji wystarczy kilka klików, dostęp do internetu, a dla bezpieczeństwa wymiany rejestracja konta w portalu najszybszy kantor internetowykantoru. To klient wybiera moment kiedy wymienia pieniądze, w przypadku kantorów online obsługujących wiele kont bankowych, jeśli klient posiada konto w banku obsługiwanym przez kantor transakcja trwa kilka minut. Czasy transakcji w serwisie kantor.pl są wyjątkowo korzystne dla klientów. W przypadku pozostałych rachunków może potrwać od 30 minut do 72 godzin, co zależy od poszczególnych banków i czasu potrzebnego na zaksięgowanie transakcji.

 


7) Brak opłat i prowizji oraz możliwość negocjacji ceny

Wybierając kantor internetowy nie trzeba obawiać się o ukryte koszty w postaci prowizji, czy opłat. Kantory online nie pobierają dodatkowych opłat od transakcji. Kurs publikowany na stronie internetowej kantoru uwzględnia koszty obsługi i utrzymania kantoru. W niektórych sytuacjach dopuszcza się negocjacje cenowe w przypadku wymiany większych kwot od 20 000 jednostek, co jest dodatkowym atutem oferty.


 

8) Dostępność kantoru i waluty

Nie raz zdarza się, iż kantor tradycyjny nie dysponuje odpowiednią ilością danej waluty, nie posiada jej wcale, w przypadku walut rzadziej skupowanych i sprzedawanych. Korzystanie z kantorów online eliminuje ten problem oferując dostępność zawsze szerokiej oferty walut (GBP, USD, CHF i EUR) przez 24h na dobę w przypadku takich kantorów jak kantor.pl.


 

9) Możliwość wykonania niedrogich przelewów międzynarodowych

W zasadzie powszechnie wiadomo, że banki pobierają duże prowizje od zagranicznych przelewów. Obecnie kantory internetowe wykonują również przelewy międzynarodowe. Jest to o tyle zaskakujące, gdyż do niedawna Western Uniontak skomplikowane operacje finansowe były zarezerwowane tylko dla banków i specjalistycznych firm takich jak Western Union i Moneygram, aczkolwiek jak widać w analizie opłacalności korzystania z usług, firmy te pobierają zwiększoną marżę za spread i relatywnie dużą opłate za transakcję. Transakcje w kantorach internetowych są bardziej opłacalne. Dzięki kantorom mozemy dokonać przelewu walutowego na całym świecie za dosłownie kilka złotych niezaleznie od tego czy przesylamy 30 USD czy 300 tys. USD. W przypadku dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego koszt przelewu wynosi zaledwie 5 PLN, a w przypadku euro, płacimy 3 złote.

 

 

 

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych