src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dowody księgowe w kantor.pl

Dowody księgowe w kantorze internetowym kantor.pl

dowody księgowe

Po każdej transakcji na platformie transakcyjnej kantor.pl generowany jest automatycznie szczegółowe potwierdzenie przelewu, który potwierdza dokonanie operacji. Rachunek / faktura jest wystawiany w momencie dokonania wymiany walut. Użytkownik może się z nim zapoznać i pobrać go w zakładce "dowody księgowe" w Panelu Transakcyjnym. Uprzejmie informujemy, że szczegółowe potwierdzenie przelewu można pobrać w zakładce 'dowody księgowe'. Potwierdzenie przelewu jest dostępne automatycznie po wysłaniu przez klienta przelewu z rachunku bankowego, co jest dodatkowo potwierdzane komunikatem emailowym. 


W potwierdzeniu przelewu znajdują się wszystkie dane księgowe oraz szczegóły dotyczące zrealizowanego przelewu, tj. dane beneficjenta, tytuł przelewu i tryb przelewu. Zapisy księgowe są bardzo cenne dla księgowych. Informacje księgowe są skrupulatnie archiwizowane w formie załączników i dostępne pod zakładką 'dowody księgowe' według kolejności zdarzenia. 

 

 

Wybór zakładki dowody księgowe umożliwia dostęp do elektronicznych rachunków. W zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa oraz regulaminu serwisu kantor.pl dokumenty elektroniczne są równoważne z drukowanymi i nie wymagają podpisu ani pieczęci. W zakładce tej, Użytkownik ma dostęp do wszystkich dowodów księgowych, tak tych ostatnich transakcji jak i wcześniejszych operacji. By pobrać dowód sprzedaży, należy odnaleźć stosowne zlecenie i wybrać pole pobierz. Rachunki elektroniczne są dostępne w formacie PDF, by móc odczytać dokument należy posiadać oprogramowanie Adobe Reader, dostępne m.in. tutaj http://get.adobe.com/reader. Poniżej znajduje się przykładowy rachunek elektroniczny jaki wystawia serwis kantor.pl dla operacji zakupu waluty.

 

rachunek / faktura

 

W przypadku jeśli wymagane jest bankowe potwierdzenie wypłaty przelewu dla transakcji, prosimy o wysłanie wiadomości w panelu transakcyjnym pod zakładką 'kontakt' (wybierając opcję 'bankowe potwierdzenie wypłaty') w następującym formacie:

  • Kwota:
  • Waluta:
  • Data:
     

Faktury VAT

W związku z tym, że działalność kantorowa jest przedmiotowo zwolniona z podatku VAT, kantor.pl nie wystawia faktur VAT. Potwierdzeniem transakcji walutowej jest rachunek w formie faktury elektronicznej.

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych