Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Przelewy z Polski za granicę

2015-04-07

Jak najtaniej wysyłać międzynarodowe przekazy pieniężne? W czasach globalizacji coraz częściej istnieje potrzeba operowania środkami na kontach w różnych bankach, rozmaitych banków. Międzynarodowe przelewy internetowe są oczekiwaną usługą między innymi przez klientów kantorów online. Dzięki opcji przelewu zagranicznego możliwe jest przesyłanie do kantoru środków z zagranicznego konta i przeciwnie. Zaletą tej funkcji kantoru online jest niski koszt przelewu międzynarodowego.
 

 

Przelewy do banków na całym świecie

przelewy walutowe za granicęBez względu na to jaka kwotę przelewamy koszt przelewu walutowego wynosi 3 PLN przy transakcjach w euro oraz odpowiednio 5 PLN dla transakcji w dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich bądź funcie brytyjskim. Co ważne w kantor.pl przyjęcie przelewu międzynarodowego na rachunku kantoru w opcji SHA jest darmowe. W przypadku przelewów międzynarodowych, banki beneficjenta mogą pobrać opłatę za przyjęcie waluty na rachunek zagraniczny, tak samo banki pośredniczące w realizacji przelewu mogą zażądać stosownej opłaty. Przelewy typu 'przelew międzynarodowy' w opcji OUR czyli zryczałtowanego kosztu leżącego po stronie nadawcy kosztują 60 PLN dla walut EUR, USD, CHF oraz GBP. Jest to najtańszy koszt usługi dostępny na rynku. 

 


Szybkość realizacji przelewu

szybkie przelewy walutoweKluczową zaletą przelewów zagranicznych w kantor.pl jest szybkość realizacji transakcji. W przypadku zwykłych przelewów w euro jest to jeden dzień roboczy, zaś w walutach franka szwajcarskiego, dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz złotówkach tryb zwykły przelewu wynosi 2 dni robocze. Bardzo ważna jest godzina 13ta, bowiem czas przelewu liczy się odpowiednio jeden lub dwa dni tylko dla przelewów zleconych przed trzynastą. Zlecone przelewy walutowe po godzinie 13:30 realizowane są o jeden dzień roboczy dłużej. Poza trybem zwykłym można też wykonać przelew tak zwany ekspresowy. Wówczas przelew realizowany jest w tym samym dniu bądź najpóźniej dnia następnego, niemniej koszt takiego zlecenia wynosi 85 złotych.

 


Konkurencja dla banku

Bezsprzecznie możliwość realizacji przelewów międzynarodowych za pomocą kantoru internetowego to konkurencja dla banków i instytucji finansowych takich jak WesternUnion, czy Moneygram, dotąd obsługujących takie transakcje. Największym wyróżnikiem oferty kantoru jest niski koszt wysłania przelewu walutowego oraz korzystniejszy kurs. W załączonej poniżej tabeli widać jak bardzo opłaca się korzystać z serwisu Kantor.pl w porównaniu do usług firm Western Union i Money Gram.

 

Natomiast korzystając z banku trzeba liczyć się z niemałą prowizją, zaś wybierając kantor internetowy koszty są niezależne od wartości przelewu i wynoszą od 3 do 5 zł. Mimo iż przelewy międzynarodowe są dodatkową funkcją, usługą kantorów online to szybko zyskała wielu klientów dzięki atrakcyjnym warunkom transakcji, nie tylko w zakresie wygody, czy szybkości, ale i niskich kosztów.

 


Internetowy komfort

Społeczeństwo coraz szerzej korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych technologii, zwłaszcza Internetu. Również w sektorze usług finansowych internauci doceniają wygodę, jaka wyróżnia transakcje internetowe. W tym miejscu zwrócić uwagę należy nie tylko na sam fakt dokonywania przelewów międzynarodowych ale i powszechność robienia zakupów w e-sklepach na całym świecie. Zakupy na Ebay czy Aliexpress itp. portalach są nie tylko wygodne, ale i tanie, chcąc oszczędzić na zakupach warto pomyśleć również o obniżeniu kosztów przelewu międzynarodowego.

 

Korzystając z kantoru internetowego, chcąc zapłacić w obcej walucie zyskujemy nie tylko korzystny kurs przy przewalutowaniu, ale i tani przelew międzynarodowy. Warto o tym pomyśleć, bowiem oszczędność na jednym przelewie to kwota od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

 

Mając do wyboru wykonanie przelewu za pośrednictwem WesternUnion, Moneygram oraz Kantor.pl z łatwością można dokonać porównania kosztów i czasu realizacji transakcji z korzyścią dla kantoru internetowego. Z tabeli opłat wynika jednoznacznie, iż zarówno pod kątem okresu finalizacji przelewu MoneyGram oraz Western Union - przekazy walutowejak i kosztów jego nadania Moneygram.pl wypada najgorzej oferując opłaty zaczynające się od 10zł po 420zł przy sumie przelewu wartości 10 000 PLN w funcie brytyjskim oraz termin finalizacji w ciągu 3 dni roboczych. Przy tych samych kwotach korzystając z Kantor.pl możemy liczyć na opłatę zaledwie 5 PLN i czas oczekiwania na przelew – 2 dni robocze. Bezkonkurencyjnym plusem serwisu kantor.pl jest opcja przelewu ekspresowego za wyższą opłatą, której to usługi konkurencja nie posiada. Ponadto, widzimy, że kurs wymiany walut w serwisie kantor.pl jest o wiele bardziej korzysztny od tego oferowanego w firmie Western Union oraz w firmie MoneyGram.  

 

 

Analiza kosztów transfer pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii z podziałem na firmę
kwota wysyłki Moneygram Western Union Kantor.pl
  wymiana waluty opłata za przekaz wymiana waluty opłata za przekaz wymiana waluty opłata za przelew
100 PLN 17,59 GBP 25 PLN 17,81 GBP 10 PLN 18,30 GBP 5 PLN
1.000 PLN 175,90 GBP 75 PLN 178,14 GBP 20 PLN 183,06 GBP 5 PLN
10.000 PLN 1759,04 GBP 420 PLN 1781,37 GBP 200 PLN 1830,69 GBP 5 PLN
* ceny na podstawie stron internetowych westernunion.pl, moneygram.pl i kantor.pl z dnia 19.12.2014 z godziny 15:30.

 

Czas trwania przekazu pienięznego z Polski do Wielkiej Brytanii
firma ilość dni roboczych ilość dni za ekspres
Moneygram 3 dni brak usługi
Western Union 2 dni brak usługi
Kantor.pl 2 dni 1 dzień *
* opłata 85 PLN za transfer 1 dniowy w serwisie kantor.pl

 

 

Przelewy za granicę do USA | Przelewy za granicę do Francji | Przelewy za granicę do Niemiec | Polecenie wypłaty za granicę do Wielkiej Brytanii | Polecenie wypłaty do Europy

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc