Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Nieudany napad w Bałutach w Łodzi

2015-02-23

W środę, 18 lutego 2015 doszło do zuchwałej napaści na kantor w Łodzi. Mężczyzna wtargnął do placówki grożąc dzielnej kasjerce przy okienku przedmiotem przypominającym broń. Sprawca był zamaskowany.

 

napad - kantorW dzielnicy Łodzi, w Bałutach doszło do napadu na kantor. Podejrzany mężczyzna jest szukany przez policjantów. Napad udaremniła kasjerka, dzięki jej działaniu nikomu nic się nie stało, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia bez łupu. Kasjerka zdołała włączyć alarm, co spłoszyło napastnika. Dobre zabezpieczenia w kantorach zwiększają bezpieczeństwo pracowników, a także przechowywanej w kantorze gotówce. 

 

Do zdarzenia doszło rano około 9.20 w kantorze przy ulicy Zachodniej 10 w Łodzi. Dzięki zachowaniu zimnej krwi kasjerki, sprawcę wypłoszyła syrena. To scena niczym z gangsterskiego filmu, kiedy w biały dzień wchodzi do kantoru napastnik i żąda wydania gotówki. Kradzież została udaremniona. Po uruchomieniu syreny sprawca wpadł w panikę i chciał uciec jednak drzwi się zatrzasnęły, o czym informuje Radosław Gwis z KWP w Łodzi. Chcąc się wydostać sprawca wykopał szybę drzwi w dolnej ich części po czym zbiegł przeciskając się przez niewielki otwór nie łupiąc ani złotówki.

 

Po zdarzeniu na miejsce przybyła Policja i zabezpieczyła ślady pozostawione przez sprawcę, a także nagranie z monitoringu placówki. Wszyscy świadkowie, którzy maja jakiekolwiek informację o zdarzeniu proszeni są o ich przekazanie organom ścigania poprzez zgłoszenie się na najbliższym komisariacie Policji.

 

Wedle ustaleń Policji sprawcą i poszukiwanym jest mężczyzna o wzroście około 185 cm. W chwili zdarzenia ubrany był w płaszcza oraz ciemną czapkę, szalik. Jeśli uda się schwytać sprawcę napadu na kantor w Łodzi odpowie tak jakby napad został zrealizowany. Grozi mu za ten czyn do 12 lat pozbawienia wolności, o czym zdecyduje właściwy sąd.  

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc