Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Bezpieczeństwo jest najważniejsze dla pracowników kantorów

2014-11-14

Kantory powinny zwiększać bezpieczeństwo swojej działalności korzystając z wielu różnych systemów zabezpieczeń dostępnych na rynku. Bezpieczeństwo w kantorze bez wątpienia poprawiłyby odpowiednie zabezpieczenia gotówki przed kradzieżą.


kradzież w kantorach Pewnym sposobem zabezpieczenia są systemy alarmowe i kurtyny zabezpieczające jednakże wiele kantorów ich nie posiada, a jednak działają i potrafią spłoszyć złodziei. Instalacja kas pancernych również wpłynęłaby na poprawę bezpieczeństwa. Jak poinformowali policjanci z Komeny Wojewódzkiej w Łodzi, w dniu 20 czerwca 2014, złodziej próbował zastraszyć personel w kantorze przy ulicy Rzgowskiej, ale po uruchomieniu specjalnej kurtyny zabezpieczającej, uciekł bez gotówki i został zatrzymany przez policję niecały miesiąc póżniej. Bardzo pomocny w zatrzymaniu zlodzieja było nagranie z monitoringu.

 

Instalacja kas pancernych również wpłynęłaby na poprawę bezpieczeństwa kantoru. Mocowane do podłoża sejfy i kasy pancerne z szufladą wrzutową to jedna z propozycji dla kantorów, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i przechowywania środków pieniężnych.

 

Kasy pancerne i sejfy zabezpieczają pracowników kantorów przed napadami

szafa pancerna najlepszym zabezpieczeniem w kantorzeWśród wysokiej jakości producentów kas pancernych wymienić warto Szybas, jak i Hartmann i Konsmetal. Różnorodność wyrobów pozwala dopasować wielkość i funkcjonalność sejfu do potrzeb konkretnego punktu. Należy podkreślić, iż stopień bezpieczeństwa gotówki w sejfie, także jest różny. Wyposażenie dodatkowe kasy pancernej umożliwia zapewnienie szuflad wysuwnych, podłączenia do alarmu, również poprzez czujkę wstrząsową. Zaopatrzenie kantoru w sejf nie jest tak kosztowne jak narażenie życia.

 

Wyeliminowano by w ten sposób przemieszczanie się po ulicy z dużą ilością gotówki, bez ochrony, konwoju. Można by bez obaw pozostawić gotówkę w kantorze na noc, jak również przechowywać w ciągu dnia "pod kluczem". Ograniczyłoby to ogromna odpowiedzialność, jaka obecnie spoczywa na pracownikach kantorów. Napad w Bochni najlepiej obrazuje to jak bardzo potrzebne są kasy pancerne w kantorach. Dzięki sejfom uniknąć można nie tylko napadów poza kantorem ale również w kantorze, bowiem napastnicy nie czuliby się tak pewnie jak obecnie.

 

Kuloodporne szyby stanowią skuteczną ochroną przed napadami na kantor

Zabezpieczeniem, które ograniczyłoby zuchwałość przestępców są kuloodporne szyby w okienkach, w jakie wyposażony powinien być każdy kantor. Napad z bronią w ręku mógłby się nie udać, szyby kuloodporne zniechęciłyby do przygotowywania napadu na kantor, bez wątpienia utrudniłyby jego przeprowadzenie. Estetyczny wygląd szyb a także szerokie możliwości zastosowania, montażu szyb laminowanych, kuloodpornych zapewniają szereg zalet również dla kantoru. Sprawdź skuteczność dobrze zabezpieczonego kantoru w tym filmie: 

 

Jednym z producentów oferujących szyby kuloodporne jest Vitron, jak i Megal. Szyby tych producentów znajdują zastosowanie w wielu placówkach banków i obiektów wymagających zabezpieczenia przed napaścią, rabunkiem. Szklane przegrody pancerne zdają egzamin nie tylko przy napadzie z bronią palną, ale także przy uderzeniach ostrym lub tępym narzędziem, jak młot lub siekiera.


 

Monitoring często zabezpiecza kantory przed napadami

Skutecznym zabezpieczeniem kantoru jest monitoring, czego dowiodło nagranie z kantoru z Łodzi. To dzięki niemu w dużej mierze można było zidentyfikować i zatrzymać sprawcę napadu na kantor w monitoring w kantorzeŁodźi. Bezsprzecznie każde z zabezpieczeń przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Im więcej ma kantor zabezpieczeń tym bardziej odstrasza przestępcę. Co ważne wyposażając kantor w monitoring warto uwzględnić nie tylko obserwację okienka kasowego, pracy kasjera, ale również wejście, wyjście z kantoru. Pozwoli to w razie ewentualnego napadu na dostęp do obrazu, który pozwoli na identyfikację napastników. Większa ilość kamer niżeli jedna to także sygnał dla sprawców, iż kantor jest dobrze zabezpieczony i nie jest go łatwo obrabować. 

 

Natomiast w Bochni pracownik kantoru został śmiertelnie zastrzelony przez złodzeja przed swoim blokiem. Sąsiedzi pracownika kantoru twierdzą, że do tragedii może by nie doszło, gdyby na bloku, w którym mieszkał śp. Paweł były zamontowane kamery. Mieszkańcy spokojnej Bochni są nadal w szoku. Wiadomość o tragedii wciąć nie dociera do wielu ludzi. Pod kantorem gdzie pracował Paweł, zaraz po napadzie, zapalono znicze i zawiesiono czarną flagę.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc