Logowanie Rejestracja english

Alior Bank

 

Alior Bank jest średniej wielkości bankiem uniwersalnym, którego początki datuje się na 17 listopada 2008 roku, kiedy włoska grupa Carlo Tassara, jako główny inwestor wdrożyła w życie swoje plany wejścia na polski rynek pod marką Alior. Oferta banku kierowana jest do grupy klientów detalicznych, jak i klientów biznesowych. Wyróżnikiem banku jest jego nastawienie na nowoczesne technologie i obsługę za pośrednictwem innowacyjnych rozwiązań i produktów. W 2013 roku Alior Bank obsługiwał 112 tysięcy klientów biznesowych, zaś jego wolumen depozytów wyniósł ponad 19 mld PLN. Sukcesem banku jest jedna z największych w Polsce sieci dystrybucyjnych w postaci 795 placówek na terenie całego kraju. Stosunek klientów indywidualnych, których liczba wynosiła pod koniec 2013 roku 1.740.000, do klientów biznesowych  jest jednak znaczny, przez co bank kojarzony jest głównie z działaniami skierowaniami do osób cywilnych.

 

Alior bank już od początku działalności oparł swoja politykę na stworzeniu dużej sieci dystrybucyjnej opartej o oddziały banku (216), placówki partnerskie (414), a także o mini oddziały nazwane Alior Bank Express (219). W 2014 roku zarząd banku zdecydowało się na reorganizację centrali w związku z czym kilkaset osób zostało zwolnionych naprawiając rentowność tej instytucji. Warto także nadmienić, iż polityka tego banku zawsze opierała się na nowoczesnych technologiach i wprowadzaniu na rynek nowinek bankowych, które w naszym kraju dotychczas nie występowały jak na przykład pierwszy na rynku bankowym wirtualny kantor. Od 2014 roku Alior Bank dzięki współpracy z bankiem Welt Sparen udostępnił dla rynku niemieckiego możliwość zakładania lokat na polskim rynku.

 

 

Oddział Alior banku znajdujący się w Warszawie

 

 

Centralną siedzibą banku jest Warszawa, mimo iż posiada zaplecze techniczne w Krakowie. Pierwsze oddziały Alior Banku powstały w Zamościu, Poznaniu, Warszawie.

 

Od 2012 roku Alior Bank udostępnił swoim klientom pierwszy bankowy kantor walutowy działający online. Alior Bank w 2010 roku został dostrzeżony przez fundatorów tytułu Przyjazny Bank Newsweeka otrzymując pierwsze miejsce w rankingu, zaś w 2013 roku Alior Bank został odznaczony Orłem Rzeczpospolitej za najszybszy rozwój wśród banków na polskim rynku. W połowie 2012 roku wyodrębniono Alior Sync, który stał się oddziałem bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku.

 

Alior Bank jest bankiem który jest objętym systemem gwarantowania depozytów przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jest to instytucja powołana w 1994 r., zarządzająca systemem gwarantowania depozytów w Polsce. 

 

Celem systemu gwarantowania klientom środki pieniężne zgromadzonych na ich rachunkach bankowych jest zapewnienie im wypłaty środków zgromadzonych na tych rachunkach,  w przypadku upadłości banku i utraty płynności banku. BFG umożliwia klientom zwrot środków do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro. Pieniądze klientów Alior Banku zgromadzone w banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do tej kwoty. 

 

Ochronie podlegają depozyty imienne środki pieniężne walutowe i złotowe osób fizycznych i osób prawnych. Zasady obliczania kwoty gwarantowanej obejmują wszystkie środki zgromadzone w banku przez jedną osobę fizyczną lub prawną, niezależnie od tego ile ma rachunków bankowych. Czyli wszelkie depozyty takie jak: lokaty terminowe, bieżący rachunek bankowy, rachunek bankowy oszczędnościowo-rozliczeniowych) są sumowane i traktowane jako jeden depozyt. Wówczas suma gwarantowana jest wypłacona w złotówkach. Jeśli środki pieniężne znajdujące się na rachunkach bankowych nominowane są w walucie obcej, wypłata środków gwarantowanych następuje w złotych. Waluta jest przeliczana według kursu z dnia upadłości banku.

 

 

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych