Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty stabilny, na szerokim rynku najważnejsze są impulsy z Chin i Grecji

2015-07-09

Na szerokim rynku nastroje raczej ostrożne. Seria następujących po sobie impulsów zniechęca do odważnych posunięć i alokacji kapitału na EM, ale też negatywnie wpływających na dolara. Uwagę inwestorów skupia sytuacja w Grecji, Chinach i doniesienia z USA. Złoty nadal pozostaje stabilny.

 

Grecja, Chiny i USA – najważniejsze impulsy

Brak jest co prawda nowych doniesień z Grecji. Impas w negocjacjach trwa, niepokój inwestorów związany z kryzysem greckim także. Kolejnym czynnikiem w ciągu kilkunastu minionych godzin były słabsze dane z USA, lekko osłabiające dolara, ale najistotniejsze podczas minionej sesji okazały się doniesienia z Chin o problemach tamtejszej giełdy.

 

Spadek kwotowań dolara

Bank centralny USA opublikował raport z ostatniego posiedzenia, dane nie były korzystne, co automatycznie przełożyło się na spadek kwotowań dolara. Niestety nie przełożyło się to bezpośrednio na zestawienie dolara na parach z walutami rynków wschodzących, które mocno ogranicza negatywny wpływ Grecji. W przypadku złotego możemy mówić tylko o stabilizacji, kurs dolara bez większych zmian.

 

Złoty mocniejszy do franka i funta

Wczorajsza sesja przyniosła także próbę umocnienia się złotego do funta i franka. Rynek przygotował się do ewentualnej interwencji ze strony SNB, stąd tańszy frank na szerokim rynku. W przypadku funta negatywnym impulsem były prognozy gospodarcze.

 

Technicznie bez większych zmian

Na wykresach kontynuacja trendu wzrostowego na euro. Dzisiejszy kurs euro to 4,22 zł. W przypadku dolara można mówić o stabilizacji. Funt zmierza ku lekkiej obniżce, podobnie może być w przypadku franka szwajcarskiego, ale trudno mówić o znaczących zmianach kwotowań, z uwagi na napiętą sytuację wokół Grecji. Kurs franka wynosi 4,04 zł, kurs funta 5,88 zł, a kurs dolara 3,81zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc