Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty nadal słaby ze względu na wynik wyborów w USA

2016-11-14

Nowy tydzień złoty zaczyna słabo. Nasza waluta nie może liczyć na wsparcie lokalnych czynników, gdyż dominującym impulsem nadal pozostaje wygrana D. Trumpa w amerykańskich wyborach. Przed wyborami analitycy twierdzili, że w takim przypadku dolar osłabnie, niestety rynki zareagowały inaczej.

 

Po długim weekendzie złoty nadal słaby

Na rynku złotego nieco mniejszy ruch z uwagi na długi weekend, ale nieobecność inwestorów z naszego kraju pozostała bez wpływu na kondycję PLN. Niestety złoty jest słaby, ta waluta, jak i inne z koszyka CEE, pozostaje pod silnym negatywnym wpływem wyniku wyborów prezydenckich w USA. Obrót spraw mimo, że nieco inny niż prognozowano przed wyborami, pozostaje dla naszej waluty niekorzystny. Dolar zamiast tracić, w wyniku wygranej Trumpa, zyskał i utrzymuje się wysoko. Dzisiejszy kurs dolara to 4,14 zł.

 

Poranek lepszy dla naszej waluty

Rano zloty lekko umacniał się, ale finalnie pozostaje nadal słaby w stosunku do głównych walut. Kurs euro ukształtował się na poziomie 4,44 zł, kurs funta utrzymuje pozycję 5,18 zł, a frank szwajcarski kosztuje 4,16 zł. Temat wpływu Trumpa na kurs dolara pozostaje dominujący. Wyższe nakłady inwestycyjne i obniżenie podatków mają napędzać gospodarkę, zwiększyć liczbę miejsc pracy i finalnie doprowadzić do szybszego osiągnięcia celu inflacyjnego, co z kolei pociągnie za sobą konieczność reakcji FED. Zacieśnienie polityki monetarnej przede wszystkim polegać ma na podwyżce stóp procentowych, a na to właśnie czekają uczestnicy rynku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc