Złoty ponownie słabszy

2015-06-05

Złoty osłabł do poziomów nie notowanych od marca. Dziś część inwestorów krajowych nie uczestniczy w handlu, z uwagi na długi weekend, a uwaga na rynkach światowych skupiona jest wokół raportu z USA z rynku pracy. Interesujące są również dane z rynku długu strefy euro.

 

Złoty najniżej od marca

W stosunku do euro złoty znacznie osłabł i osiągnął poziom nie notowany od marca. Splot niekorzystnych wydarzeń na szerokim rynku przyczynił się do przeceny naszej waluty. Po pierwsze wraz za przeceną niemieckich obligacji (Bundów) doszło też do wyprzedaży papierów polskich, rentowność papierów długoterminowych przekroczyła 3 %.

 

Silny dolar nie sprzyja walutom CEE

Kondycja dolara i wzrost rentowności tamtejszych obligacji również nie sprzyja walutom EM, w tym naszemu złotemu. Zmienność na złotym była w ostatnich godzinach podwyższona także dzięki mniejszej płynności rynku ze względu na okres świąteczny. Rynek skupia się na danych z USA, dziś poznamy raport mówiący o kondycji tamtejszego rynku pracy.

 

Euro w dobrej kondycji

Jeśli chodzi o główne waluty, z którymi złoty powiązany jest na parach, to w najlepszej kondycji są obecnie euro i oczywiście dolar. Wspólną walutę wspiera wysoka rentowność. Duże wahania na rynku okazały się prawdziwym motorem dla euro. Ruch na rynku okazał się być rekordowo duży, największy od 1998 r.

 

Notowania złotego

Prezes EBC  powiedział, że rynki muszą przyzwyczaić się do większej zmienności. Tak też sytuacja przedstawia się obecnie na złotym, zmienność jest podwyższona. Dzisiejsze kursy walut przedstawiają się następująco: 4,13 - 4,15 zł za euro, 3,69 - 3,71 zł za dolara amerykańskiego, 3,95 - 3,97 zł za franka i 5,65 - 5,67 zł za funta szterlinga.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych