Złoty nieco słabszy

2016-03-24

Przed świętami coraz mniejszy ruch na rynku walutowym. Inwestorzy są mniej aktywni  i na okres swojej nieobecności zamykają wiele pozycji, zwłaszcza tych na walutach bardziej ryzykowanych. Dziś złoty kończy dzień nieco niżej niż wczoraj, ale nadal pozostaje stabilny i stosunkowo mocny, zwłaszcza na tle koszyka CEE.

 

Lekkie spadki na złotym

Dzień mijał  spokojnie, na parach stabilizacja, choć złoty nie uniknął lekkiej przeceny. Przed południem średnie kursy walut kształtowały się następująco: 4,2554 PLN za euro, 3,8084 PLN za dolara amerykańskiego, 3,8987 PLN za franka szwajcarskiego i 5,3627 PLN wobec funta szterlinga. Wieczorem kursy kupna na kantor.pl wyglądały bardzo podobnie, natomiast sprzedaży były nieco wyższe. Za euro płacono 4,2858 PLN, za dolara 3,8318 PLN, franka wyceniono na 3,9361 PLN, a funta szterlinga na 5,4353 PLN.

 

Na parach konsolidacja

Na większości zestawień konsolidajca. Ruch jest wyraźnie mniejszy z uwagi na nadchodzacy dłuższy weekend. Inwestorzy zamknęli wiele pozycji, na czas swojej nieobecności w okresie świątecznym, unikając ryzyka i niepewnych inwestycji. Na szerokim rynku nadal traci funt szterling, a zyskuje amerykański dolar. Po świętach wróci natomiast temat podwyżek w USA, zgodnie z ostatnimi sugestiami przedstawicieli FOMC, że mogą mieć one miejsce już w kwietniu. Na złotym możliwa przecena. Już dziś nasza waluta lekko traciła na parach, ale wciąż pozostaje stabilna. Warto obserwować ruchy na parach. Obecnie euro i frank konsolidują, dolar zyskuje. Funt, choć słaby na szerokim rynku, na parze ze złotym zdołał umocnić się o 3 grosze w stosunku do wczorajszych poziomów zamknięcia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych