src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Złoty słabszy na parach

2017-01-19

Nasza waluta jest dziś w nieco gorszej sytuacji niż wczoraj. Kursy walut rosną, funt podrożał o 3 grosze. Najważniejsza rozgrywka toczy się jednak pomiędzy dolarem a euro. Z jednej strony polityka Draghiego, a z drugiej komunikaty ze strony FED. Złotemu tradycyjnie silniejszy dolar szkodzi.

 

Odbicie na dolarze

Szefowa FED J. Yellen dała do zrozumienia, że sytuacja dolara nie jest tak kolorowa jak przedstawia to prezydent elekt. W swoim wystąpieniu zaakcentowała kilka akcentów, np. że oczekuje kilku podwyżek stóp procentowych jeszcze w tym roku, a zwlekanie z tym krokiem nie będzie dobre. Padło nawet stwierdzenie, iż FED "nie spuszcza nogi z gazu". Ogólnie mówiąc wydźwięk pozostał optymistyczny i jastrzębi. Na reakcję rynków nie trzeba było czekać zbyt długo. Dolar szybko odbił, a jego kurs na zestawieniu ze złotym wynosi dziś 4,11 zł. Ruch w górę na dolarze hamowany jest w pewnym stopniu przez jutrzejsze zaprzysiężenie D. Trumpa.

 

Decyzja EBC

W Europie wydarzeniem dnia decyzja EBC. Przypomnijmy, że w grudniu postanowiono o przedłużeniu programu skupu aktywów do końca 2017 r., zatem żadne niespodzianki nie są przewidywane. Poprawie uległy natomiast odczyty makro ze Strefy Euro, zatem zmiany dotyczyć mogą oceny perspektyw na przyszły okres. Dziennikarzy an pewno interesować będzie scenariusz i termin powrotu do luźniejszej polityki EBC. Na tle euro złoty wpada dziś słabo. Kursy walut kształtują się następująco: 4,38 zł za euro, 4,09 za franka szwajcarskiego i 5,08 zł za funta szterlinga.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych