Złoty mocny do euro, na rynku stabilna sytuacja

2015-04-01

Rano obserwowaliśmy zwiększoną zmienność w związku z odczytami makro. Obecnie na szerokim rynku sytuacja uzależniona jest od FED. Spekulacje na ten temat przyczyniają się do zachowania inwestorów. Złoty jest stabilny, na płytkim rynku nasza waluta umocniła się, zwłaszcza w stosunku do euro.

 

Silny złoty

Złoty jest nieco mocniejszy, kwietniowe notowania zaczął od zwyżki. Kursy walut powiązanych na parach zmieniły się nieznacznie i są stabilne. Kurs euro wynosił 4,0695 PLN, kurs dolara 3,7736 PLN, natomiast kurs franka 3,8908 PLN, a kurs funta szterlinga 5,6084 PLN.

 

Inwestorzy czekają na odczyty makro

Ruch na rynku, z uwagi na przedświąteczny okres, jest niewielki. Dodatkowo inwestorzy wstrzymują się z bardziej zdecydowanymi ruchami d czasu publikacji makro. Dzisiejsze ruchy na rynku walutowym były zatem kontynuacją wcześniejszych posunięć. Złoty umocnił się wobec euro. Kurs dolara pozostaje stabilny. Większego ruchu na rynku spodziewać się należy dopiero po publikacji wskaźników PMI.

 

Prognozy PMI

Jeśli chodzi o odczyt wskaźnika PMI dla Polski, to prognozy są optymistyczne i mówią o wzroście, co może stanowić podstawę do umocnienia złotego. W przypadku odczytów dla Niemiec i Strefy Euro oczekiwania są również stosunkowo pozytywne. Na rynku dominują dobre nastroje, mimo negocjacji z Grecją.

 

Sytuacja na parach z funtem i dolarem

Dziś w godzinach wczesno porannych obserwowaliśmy próbę doprowadzenia do ruchu spadkowego w przypadku dolara i funta. Nie udało się jednak wygenerować korekty. Być może jest to wina płytkiego rynku. Mała aktywność inwestorów nie pozwoliła na bardziej zdecydowane ruchy. Publikacja PMI może być dobrym impulsem do działania.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych