Złoty jest mocny, ale możliwa korekta

2016-04-04

Eurodolar dzisiejszy dzień zaczął niżej niż wynosiły maksima z końca poprzedniego tygodnia. Rano na głównej parze walutowej notowano poziom 1,1390. Tymczasem na parach powiązanych ze złotym stabilnie, nasza waluta jest jeszcze mocna, ale analitycy ostrzegają przed możliwą korektą.

 

Doniesienia z USA wydarzeniem dnia

Brak było dziś istotnych danych makro z kraju, skupmy się zatem na impulsach z szerokiego rynku. Inwestorzy śledzą zmagania eurodolara. Po maximach z zeszłego tygodnia w okolicy 1,14, dzisiejszy początek dnia nie jest imponujący, bo kurs rano wynosił 1,390. Głównym wydarzeniem dnia miały być zatem doniesienia z USA. Ostatnie dane czyli PMI i ISM dla przemysłu były nawet dobre, ale gorsze odczyty napłynęły z rynku pracy, zatem oczekiwania względem najnowszych wskaźników są spore. Mają one pomóc dolarowi. Dziś kurs dolara wynosił 3,73 zł a kurs euro 4,25 zł.

 

W Europie wystąpienie przedstawiciela EBC

W perspektywie dnia mamy również wystąpienie przedstawiciela EBC, a po południu członka FED. Jutro i pojutrze kontynuacja wystąpień przedstawicieli FED, a w czwartek wystąpi Janet Yellen, która niejako zwieńczy sygnały generowane przez swoich poprzedników. Dolar reaguje bowiem na wszelkie sygnały odnośnie dalszej polityki monetarnej, a w szczególności te dotyczące stóp procentowych. W Europie powraca sprawa Grecji. Wydawałoby się, że kryzys został zażegnany, ale z Hellady napływają niepokojące sygnały. Krajowa waluta pozostaje mocna, ale analitycy ostrzegają przed możliwością poważne korekty na parach z euro i dolarem.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych