Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wsparcie dla dolara

2015-08-05

Dzisiejszy dzień obfituje w publikacje makro, które wpływać mogą na kondycję eurodolara, a więc pośrednio także na złotego. Na razie dolar korzysta ze wsparcia jakim był wywiad szefa jednego z oddziałów FED, który powiedział, że konieczne jest znaczne pogorszenie koniunktury, by odwlec w czasie wrześniowe podwyżki stóp w USA.

 

Czekamy na odczyty makro

Przed południem poznamy odczyty makro z Europy, tzn indeksy PMI  dla Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a wsparcie dla dolaratakże strefy euro. Opublikowane zostaną także dane o sprzedaży detalicznej za czerwiec dla strefy euro. Dobre wyniki mogą wspomóc euro. Po południu dotrą dane z USA, będzie to szereg publikacji dotyczących rynku pracy, kredytów i bilansu handlowego. Dolar skorzystał ze wsparcia. Wsparciem dla dolara był wywiad udzielony przez Locharta, szefa FED z Atlanty, posiadającego prawo głosu. Powiedział on, że potrzebne są poważne przesłanki (spadek koniunktury) dla nie podnoszenia stóp w USA już we wrześniu. Jeśli cykl podwyżek rozpocznie się już za miesiąc, waluty EM będą w trudnej sytuacji, warto już teraz zaopatrzyć się w USD, korzystając z serwisu kantor.pl.

 

Dolar umacnia się

Dolar wyraźnie umacnia się, począwszy od głównej pary, czyli EUR/USD, na zestawieniach z walutami rynków wschodzących skończywszy. Eurodolar osiągnął poziom 1,09. Jeśli dane z amerykańskiego rynku pracy będą dobre, dolar uzyska kolejny raz wsparcie i spodziewać się należy dalszego umocnienia.

 

Dzisiejsze notowania

Mocny dolar zaszkodził złotemu. Dzisiejsza sesja upływa pod znakiem umocnienia dolara i spadków złotego. Kurs euro oscyluje wokół 4,17 zł, frank szwajcarski kosztuje już powyżej 3,92 zł. Największa zmienność jest na dolarze, który umacnia się, poranny kurs dolara to 3,84 zł. Brytyjski funt blisko 6 zł, mianowicie 5,98 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc