Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Tydzień istotny dla funta

2016-10-31

Na szerokim rynku nieco większa zmienność niż zwykle, a to za sprawą zamieszania wokół dolara. Na rynku złotego odwrotnie – w związku ze zmniejszona płynnością w okresie świątecznym, zmienność niewielka. Ten tydzień będzie ważny dla funta szterlinga, a to za sprawą czwartkowego posiedzenia Banku Anglii.

 

W czwartek posiedzenie

Analitycy twierdzą, że czwartkowe posiedzenie Banku Anglii ma duży potencjał jeśli chodzi o siłę oddziaływania na rynek walutowy. Możemy zatem spodziewać się zmian na parach powiązanych z funtem szterlingiem. W programie Bank ma zaprezentować projekcje wzrostu inflacji. Analitycy uważają, że są duże szanse na poprawę fatalnych wyników z sierpnia, gdzie odczyty mocno odzwierciedlały obawy przed skutkami Brexitu. Kurs funta może rosnąć, o ile w trakcie komunikatu po posiedzeniu nie padnie informacja o skróceniu kadencji szefa BoE.

 

Wsparcie dla funta

Wsparcie dla funta jest całkiem realną perspektywą najbliższych dni. Marc Carney twierdzi, że "są granice tolerancji dla wybicia inflacji przez słabszy GBP". Komunikat BoE może więc stanowić duże wsparcie. Obecnie kurs funta wynosi 4,81 zł. Niestety na teki scenariusz cieniem kładzie się ostatnia reakcja funta na dobre wyniki PKB. Niepokój budzi także możliwa decyzja szefa banku Anglii o ewentualnym ustąpieniu z piastowanego stanowiska przed 2018 r. Prasa brytyjska twierdzi, że obecna premier wywiera na bank centralny dużą presję. Mówi się nawet o ataku na niezależność BoE, co może być powodem rezygnacji szefa tej instytucji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc