Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Stabilizacja trwa

2015-06-12

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od kontynuacji stabilizacji osiągniętej przez złotego. Kursy walut wahają się jedynie nieznacznie, utrzymując się w korytarzach nakreślonych na wykresach technicznych. Złoty co prawda próbował się umocnić, ale w ostatecznym rozrachunku możemy mówić jedynie o dalszej stabilizacji.

 

Stabilny złoty

Kurs złotego jest dziś stabilny, próba umocnienia nie przyniosła większych efektów.  Poranny kurs euro wynosił 4,1300 PLN. Wartość złotego wobec dolara kształtowała się na poziomie 3,6794 PLN, a wobec franka 3,9361 PLN. Kurs brytyjskiego funta oscyluje wokół 5,70 PLN.

 

Kryzys grecki szkodzi złotemu

Sytuacja na arenie międzynarodowej uniemożliwia umocnienie złotego. Na szerokim rynku trwa spadek na waluty EM, a to za sprawą kryzysu greckiego. Wzmocnił się dolar, spadło zainteresowanie walutami CEE. Międzynarodowy Fundusz Walutowy negatywnie skomentował przebieg negocjacji, co było wystarczającym impulsem, by nie pozwolić na umocnienie złotego.

 

Zaskakujący brak reakcji na dymisję ministrów

Wciąż pojawiają się komentarze dotyczące braku reakcji na dymisje części ministrów w rządzie Ewy Kopacz. Afera taśmowa i jej następstwa nie zainteresowały uczestników rynku tak, jak można by się tego spodziewać. Okazuje się, że o zwiększonym ryzyku politycznym możemy obecnie mówić tylko w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych.

 

Na rynkach finansowych niepokój

Na rynkach finansowych wyraźnie odczuwalny jest niepokój w związku z przedłużaniem się negocjacji z Grecją. Rozmowy potrwają zapewne do końca miesiąca. Tracą na tym przede wszystkim waluty rynków wschodzących. Dzisiejsze najważniejsze publikacje to dane o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz inflacja PPI w USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc