Stabilizacja, spadki wyhamowały

2015-11-19

Dziś zmienność na parach jest już mniejsza. Wczoraj po południu złoty umocnił się o 1-2 grosze do dolara i szwajcarskiego franka. Wysoko utrzymuje się nadal kurs brytyjskiego funta. Wczorajsze wystąpienie nowej premier było negatywnym impulsem. W trakcie expose złoty tracił na wartości.

 

Stabilizacja na parach

Na parach z głównymi walutami stabilizacja. Złoty zdołał wyhamować spadki, ale sytuacja nadal nie jest korzystna dla naszej waluty. Wczorajsze expose nowej premier było negatywnym impulsem. Na szerokim rynku dolar i funt szterling pozostają dominującymi walutami, co wdać też w zestawieniu ze złotym.

 

Expose zaszkodziło złotemu

Złoty tracił wczoraj na wartości nie tylko ze względu na czynniki zewnętrzne, ale też za sprawą ryzyka politycznego. Znaczny wzrost siły tego impulsu obserwować można było podczas wystąpienia premier, kiedy to złoty stracił aż 2 grosze. Niepokojące są ramy nowej polityki monetarnej, zapowiedź programu LTRO i oczekiwania wobec RPP.

 

Kursy walut – zmiana na przestrzeni dnia

Poranne kursy walut z dnia 19.11.15 r.: 4,2457 PLN za euro, 3,9719 PLN za dolara amerykańskiego, 6,0649 PLN za funta szterlinga oraz 3,9050 PLN za franka szwajcarskiego. Kursy z godz. 11.20: 4,2505 PLN za euro, 3,9771 PLN za dolara, 6,0708 PLN za funta, 3,9043 PLN za franka.

 

Dane z USA niejednoznaczne

Wczoraj poznaliśmy również kolejne dane z USA, ale nie były one decydujące jeśli chodzi o sytuację dolara na szerokim rynku. Złoty zdołał chwilowo obronić się przed poziomem 4 PLN. Utrzymuje się jednak wysokie prawdopodobieństwo grudniowych podwyżek stóp, zatem dolar nadal będzie mocny.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych