Stabilizacja, ale euro coraz droższe

2015-08-07

Koniec tygodnia upłynie na stabilizacji złotego, niestety z technicznego punku widzenia widać kontynuację trendu wzrostowego na euro. Dolar i funt podążają ku punktom oporu, a nad rozwojem sytuacji zaciążą dzisiejsze doniesienia z USA. Pozytywnym wydarzeniem była natomiast udana aukcja długu.

 

Poranne kursy walut

Poranne kursy walut są stabilne, choć utrzymuje się trend wzrostowy na euro. Wzrasta rentowność długoterminowych papierów dłużnych. Kurs euro wynosi 4,1911 PLN, a kurs dolara 3,8370 PLN, natomiast kurs franka 3,9071 PLN. Brytyjski funt nie przekroczył granicy 6 PLN. Utrzymanie stóp procentowych na wyspach na dotychczasowym poziomie nieco zahamowało ekspansję funta i jego dzisiejszy kurs to 5,9500 PLN.

 

Można mówić o stabilizacji

Jeśli chodzi o rynek walutowy, można już mówić o stabilizacji, ale znamienne jest, że o wiele bardziej czuły na wszelkie impulsy okazał się rynek akcji, gdzie obserwujemy falę spadków, za co obecnie obwiniane jest głównie zwiększone ryzyko polityczne. Złoty na razie pozostaje na ten czynnik stosunkowo odporny.

 

Ustawa o pomocy dla frankowiczów

Sejm pojął rękawicę, zatwierdzając propozycję pomocy dla frankowiczów daje znać, że konieczne są poważne zmiany w systemie bankowym, co być może przełoży się na spadek ilości kredytów. Analitycy zwracają uwagę, że może to stanowić zagrożenie dla gospodarki. W najbliższym czasie przekonamy się, czy będzie to impuls wpływający na kondycję złotego. Jednakże zanim jakiekolwiek ustalenie wejdą w życie, źródło taniego franka może stanowić serwis kantor.pl.

 

Ważne dane z USA

W dalszym ciągu bardzo istotne są wszelkie doniesienia z USA o kondycji tamtejszej gospodarki. Są one interpretowane pod kątem ich wpływu na decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Dziś poznamy dane z rynku pracy. Podwyżka stóp w USA, jak już wcześniej podkreślaliśmy, będzie stanowić dla złotego czynnik negatywny.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych