Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Spokój na rynku w oczekiwaniu na spotkanie Eurogrupy

2015-02-16

W związku z wolnym poniedziałkiem w USA mniejsze są zarówno ruch, jak i wahania na rynku walutowym, co przekłada się też na pozycję złotego. Analitycy i inwestorzy nadal z uwagą obserwują rozwój sytuacji w Grecji. Będzie to najważniejszy impuls dzisiejszego dnia, ale jego wpływ na rynek obserwować będzie można dopiero wieczorem i jutro rano.

 

Na rynku spokojnie

Dziś od rana na rynku jest spokojnie, kursy walut bez większych zmian. Spadek obrotów wynika z wolnego poniedziałku w USA. Jednak już pod koniec dnia należy oczekiwać większej zmienności na rynku w związku z konferencją po posiedzeniu Eurogrupy.

 

Poranne notowania złotego

Przed południem wahania były bardzo ograniczone, a kursy walut oscylują wokół porannych poziomów otwarcia. Przed 11.00 kurs euro wynosił 4,1810 zł, a kurs dolara amerykańskiego 3,6625 zł. Frank szwajcarski kosztował dziś kilka groszy poniżej 4 zł, a dokładnie 3,9380 zł. Mniejszy ruch na rynku był do przewidzenia w związku z wolnym w USA i brakiem publikacji makro z Europy.

 

Wzmożony ruch prawdopodobnie wieczorem

Rynki finansowe rozruszają się na dobre dopiero w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych. Najważniejszym dzisiejszym impulsem będzie prawdopodobnie Grecja. W Brukseli odbędzie się posiedzenie Eurogrupy. Ustalenia dotyczyć mają reform i programu pomocowego.

 

Czy inwestorzy zareagują na ustalenia Eurogrupy

Choć brukselskie posiedzenie to dziś najważniejsze wydarzenia dnia, to do końca nie wiadomo jak silnym będzie impulsem. Analitycy przewidują, że wytrawni gracze mogą okazać się niewrażliwi na polityczny kompromis. A takie są oczekiwania większości obserwatorów. Kompromis zostanie wypracowany, Grecja nie opuści strefy euro. Inny przebieg wydarzeń z pewnością byłby wielką niespodzianką, a nawet wstrząsem dla rynku finansowego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc