Spadki na złotym wyhamowały

2015-08-06

Spadki na złotym wyhamowały, a rano obserwowaliśmy już próbę rozegrania mocniejszego złotego na bazie spadków dolara na szerokim rynku. Ostatecznie możemy mówić o stabilizacji. Warto obserwować funta, który znajduje się blisko granicy 6 PLN, dzisiejsze odczyty makro mogą wpłynąć na sytuację brytyjskiej waluty.

 

Podwyżki stóp nie tylko w USA

Ostatnio rynek skupia się na podwyżkach stóp w USA, tymczasem w Europie także mamy taką ewentualność. Spekuluje się bowiem o podwyżkach stóp w Wielkiej Brytanii, ale dopiero na początku 2016 roku. Na fali domysłów i dobrych odczytów makro wzrasta kurs funta i od kilku ostatnich sesji jest blisko granicy 6 PLN.

 

Odczyty wzmocnią funta

Dobre odczyty powinny wzmocnić brytyjskiego funta, poznamy indeks cen nieruchomości i dane o produkcji przemysłowej. Bank Anglii działa jednak zazwyczaj bardzo ostrożnie i w jego wykonaniu nie obserwowaliśmy dotąd nieprzewidzianych posunięć. Zespół analityków kantor.pl uważa za wysoce prawdopodobne pozostawienie stóp na dotychczasowym, rekordowo niskim poziomie.

 

Notowania złotego

Dzisiejsze kursy walut kształtowały się rano następująco: 3,8215 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1690 PLN względem euro,  3,9000 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,9623 PLN względem brytyjskiego funta. Wzrosła rentowność obligacji długoterminowych.

 

Poranne umocnienie złotego

Poranne umocnienie naszej waluty możliwe było dzięki wahaniom dolara na szerokim rynku. Leki spadek kursu dolara pomógł nie tylko złotemu ale też pozostałym walutom rynków wschodzących. Dolarowi zaszkodziły głównie dane z rynku pracy, co będzie z pewnością miało wpływ na decyzję FED odnośnie podwyżek stóp.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych