Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spadki na złotym

2015-10-14

Wczorajsze osłabienie złotego było zapowiedzią odwrotu od walut EM. Dziś dalsze spadki na złotym i pozostałych walutach rynków wschodzących. Dane z Chin okazały się dominującym impulsem, aż 20-procentowy spadek importu wyraźnie zmienił sentyment wokół wspomnianych rynków EM.

 

Złoty traci

Wczorajsze niewielkie spadki na złotym były zapowiedzią dalszego spadku kwotowań. Na złotym trwa realizacja zysków, także jeśli chodzi o rynek akcji. Waluty rynków wschodzących znacznie tracą po publikacji danych z Chin, gdzie spadek importu przełożył się na niekorzystny bilans handlowy. Dodatkowym impulsem były spadki cen surowców.

 

Chiny języczkiem uwagi

Ostatnia decyzja FED i prognozy co do braku podwyżek stóp w USA do końca roku już nie wystarczają, by utrzymać zainteresowanie walutami EM. Uwaga skupiona będzie wokół Chin. Jest szansa na powrót dobrego sentymentu. Państwo Środka przygotowuje plan, który ma ożywić tamtejszą gospodarkę, niebawem jego prezentacja.

 

Kalendarium wydarzeń makro

Dzisiejsze impulsy to bilans płatniczy za sierpień, dane o podaży pieniądza M3 opublikowane przez NBP oraz produkcja przemysłowa ze Strefy Euro i dane z USA- inflacja PPI a także zapiski FED. Wczorajsze niezbyt dobre dane o inflacji pozwoliły utrzymać dobry kurs funta, być może i dzisiejsze odczyty będą pomyślne dla złotego.

 

Kursy walut

Dzisiejsze kursy walut: 4,2326 PLN za euro, 3,7162 PLN za dolara amerykańskiego, 3,8781 PLN za franka szwajcarskiego i 5,6740 PLN za funta szterlinga. Na euro obserwujemy podbicie do 4,24, możliwy nawet test 4,25. Na parze z  dolarem stabilnie, dobry kurs funta.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc