Komentarze walutowe Kantor.pl

Słabszy dolar, stabilniejszy złoty

2015-06-09

Dzisiejsze przedpołudnie nie przyniosło istotnych zmian w wycenie złotego, ale słabsze notowania dolara umożliwiły próbę ustabilizowania naszej waluty. Spadła także rentowność obligacji 10-letnich. Złoty wkroczył w lepszy okres za sprawą wsparcia ze strony danych makro dotyczących Niemiec, jednego z naszych głównych partnerów gospodarczych.

 

Niewielki wzrost kwotowań złotego

Obserwujemy próby umocnienia naszej waluty i niewielki wzrost kwotowań na złotym. Dziś przed południem rynek walutowy wyceniał złotego następująco: 4,1772 PLN za euro, 3,6900 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9840 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,6708 PLN za funta szterlinga.

 

Większa płynność na rynku

W związku z powrotem po długim weekendzie inwestorów krajowych wzrosła płynność rynku. Złoty miał szansę na umocnieni się dzięki pozytywnym doniesieniom z Niemiec, odczyty makro dla niemieckiej gospodarki okazały się dobre, co jest zazwyczaj impulsem dla walut naszego regionu. Kurs euro także wzrósł, ale złoty umocnił się do dolara.

 

Czynniki zewnętrzne

W dalszym ciągu kondycja złotego, zwłaszcza w porównaniu do głównych walut, z którymi powiązany jest na parach, zależeć będzie od czynników zewnętrznych. W dalszym ciągu zagrożenie stanowi kryzys grecki. Waluty EM wrażliwe będą również na doniesienia z USA w sprawie podwyżki stóp.

 

Prognozy dla złotego

Niestety na parze EUR/PLN nadal kontynuowany jest trend wzrostowy i w najbliższym czasie kurs nie powinien spaść poniżej 4,15 zł. W przypadku dolara na wykresie technicznym widać już pierwsze próby korekty. Dolar będzie poruszał się w korytarzu 3,6525-3,80. Funt szterling oscyluje pomiędzy 5,6240 zł, a 5,7150 zł, a frank szwajcarski zbliża się do granicy 4 zł. Najświeższe doniesienia z rynku walutowego i kursy walut warto śledzić na stronie kantor.pl. Analiza danych zawartych na stronie będzie pomocna w wyborze dobrego momentu na wymianę walut.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych