Poprawa wyceny funta

2016-04-14

Od kilku sesji widoczna jest wyraźna poprawa wyceny funta. Kurs brytyjskiej waluty rośnie, co obecnie, przy nieco słabszym złotym jest szczególnie widoczne. Z pewnością rosnący kurs funta pozytywnie odbierają osoby pracujące w Wielkiej Brytanii i przesyłające część zarobków do Polski. Dosyć wysoko także kurs franka szwajcarskiego, co z kolei stanowi złą wiadomość dla frankowiczów.

 

Rośnie kurs funta

Na funcie wyraźna poprawa wyceny. Już od kilku sesji kurs funta rośnie, przekraczając poziom 5,40 zł, a na początku tygodnia było to zaledwie 5,35 zł. Osoby pracujące w Wielkiej Brytanii mają powód do zadowolenia. Funt zyskał ponad 5 groszy w ciągu 48 h. Inwestorzy być może uważają, że widmo Brexitu na razie oddaliło się, ale nastroje społeczne  wszelkie sondaże nadal będą bardzo istotne.

 

Kurs franka dosyć wysoko

W Europie mniej stabilnie niż za oceanem. Euro traci i to sporo, ale na parze ze złotym pozostaje dosyć mocne, bo nasza waluta nie potrafi obecnie skorzystać z dobrego sentymentu. Dosyć wysoko także szwajcarski frank, choć na tej walucie w ciągu kilkunastu ostatnich godzin wahania były większe i na początku tygodnia frank był nawet o kilka groszy droższy. Obecny kurs sprzedaży na kantor.pl wynosi 3,9528 zł. Euro kosztuje natomiast 4,3009 zł, dolar amerykański 3,8142 zł. Dane krajowe na razie nie odgrywają w wycenie złotego większej roli. Groźne może być pogorszenie się globalnych nastrojów. Wtedy dojdzie do wzrostów nie tylko na parze z mocnym ostatnio dolarze, ale też na euro.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych