Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Poprawa wyceny funta

2016-04-14

Od kilku sesji widoczna jest wyraźna poprawa wyceny funta. Kurs brytyjskiej waluty rośnie, co obecnie, przy nieco słabszym złotym jest szczególnie widoczne. Z pewnością rosnący kurs funta pozytywnie odbierają osoby pracujące w Wielkiej Brytanii i przesyłające część zarobków do Polski. Dosyć wysoko także kurs franka szwajcarskiego, co z kolei stanowi złą wiadomość dla frankowiczów.

 

Rośnie kurs funta

Na funcie wyraźna poprawa wyceny. Już od kilku sesji kurs funta rośnie, przekraczając poziom 5,40 zł, a na początku tygodnia było to zaledwie 5,35 zł. Osoby pracujące w Wielkiej Brytanii mają powód do zadowolenia. Funt zyskał ponad 5 groszy w ciągu 48 h. Inwestorzy być może uważają, że widmo Brexitu na razie oddaliło się, ale nastroje społeczne  wszelkie sondaże nadal będą bardzo istotne.

 

Kurs franka dosyć wysoko

W Europie mniej stabilnie niż za oceanem. Euro traci i to sporo, ale na parze ze złotym pozostaje dosyć mocne, bo nasza waluta nie potrafi obecnie skorzystać z dobrego sentymentu. Dosyć wysoko także szwajcarski frank, choć na tej walucie w ciągu kilkunastu ostatnich godzin wahania były większe i na początku tygodnia frank był nawet o kilka groszy droższy. Obecny kurs sprzedaży na kantor.pl wynosi 3,9528 zł. Euro kosztuje natomiast 4,3009 zł, dolar amerykański 3,8142 zł. Dane krajowe na razie nie odgrywają w wycenie złotego większej roli. Groźne może być pogorszenie się globalnych nastrojów. Wtedy dojdzie do wzrostów nie tylko na parze z mocnym ostatnio dolarze, ale też na euro.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc