Podsumowanie dnia

2015-12-23

Dobry kurs dolara stawał się już podejrzany tym bardziej że towarzyszyło mu również umocnienie złotego do euro. Złoty z pewnością aż tak mocny nie był. Dziś widać pierwsze symptomy powrotu naszej waluty na nieco niższy poziom. Wielkimi krokami zbliżają  się święta, więc rynek będzie płytki, ale po nowym roku możliwe jest osłabienie naszej waluty.

 

Niski kurs dolara podejrzany

Eurodolar w mijającym tygodniu umacniał się, więc początkowo spadający kurs dolara nie był niczym dziwnym, jednak wszystko ma swoje granice, także zaufanie do sytuacji na rynku. A te łatwo stracić, obserwując w jakim kierunku zmierza kurs dolara, a jeszcze bardziej przyglądając się notowaniom euro. Mamy do czynienia ze spekulacjami. Na głównej parze mocne euro nie stwarza aż tak dużej przestrzeni dla umocnień złotego na parze EUR/PLN. Zaskakująca była też skala umocnienia złotego na parze USD/PLN. Dziś mamy początki powrotu do normy. Kurs dolara powrócił w okolice 3,89 zł, a po godzinie 19.90 w sprzedaży dolar kosztował 3,9075 zł. Nowy punkt oporu wyznacza linia 3,9350-60.

 

Niedługo powrót do normalności?

Złoty dziś nie był już tak mocny jak przez kilka ostatnich dni. Na parze z euro złoty nadal na dobrej pozycji. Kurs euro wahał się dziś między 4,2070 a 4,25, by po godzinie 19.00 osiągnąć poziom 4.2266 - 4.2556 zł.  Na parach z frankiem i funtem złoty również jeszcze mocny, ale po  nowym roku z pewnością nie będzie już tak łatwo o tanie waluty. Kurs franka kształtuje się na poziomie 3.9114 - 3.9404 zł, a kurs funta 3.8825 - 3.9075 zł. Nowy problem na horyzoncie - agencje ratingowe obniżają wiarygodność kredytową Polski. Sugerują większy od zakładanego przez rząd deficyt, nawet przekraczający 3 proc. i znacznie niższy PKB.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych