Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Po umocnieniu funt w okolicy 5 PLN

2016-08-17

Po wczorajszym umocnieniu funt znajduje się dziś blisko 5 PLN, w sprzedaży kosztując 4,98 zł. Inwestorzy odwrócili się natomiast od dolara, w związku ze słabszymi danymi makro. W ciągu dnia dolar rozpoczął odrabianie strat na fali oczekiwań wobec FOMC, a funt nie zanotował większych wahań.

 

Dolar i funt odrabiają straty

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wyprzedaży dolara. W tym tygodniu natomiast amerykańska waluta cieszy się większym powodzeniem ze względu na jastrzębie wypowiedzi członków FED i oczekiwania wobec sprawozdania z posiedzenia FOMC. Podobnie odrabianie strat rozpoczął brytyjski funt, który ostatnio zaliczał rekordowe spadki. Od wczoraj brytyjska waluta znacznie się umocniła wracając w okolice 5 PLN. W sprzedaży funt kosztuje obecnie 4,98 zł. Funt skorzystał z impulsu jakim były również dane makro – inaczej jednak niż w przypadku dolara – okazały się sporym wsparciem.

 

Dobre dane z Wielkiej Brytanii

Dane makro z Wielkiej Brytanii pchnęły funta do góry. Kurs funta ponownie w okolicy 5 PLN. Na większości zestawień brytyjska waluta zanotowała korzystne zmiany. Indeks cen detalicznych za lipiec wzrósł o 0,1 proc. podczas gdy prognozy mówiły o spadkach tego samego rzędu. W skali rok do roku indeks ten również był lepszy niż oczekiwano. Zanotowano także wzrost inflacji CPI oraz inflacji bazowej. Kolejne dane makro z Wielkiej Brytanii już w czwartek, będą to doniesienia z rynku pracy. Dobre wyniki pozwoliłyby utrzymać lepszy sentyment wokół funta, który zdołał się znacząco umocnić.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc