src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Plan na Brexit a kurs funta

2017-01-26

Jest plan na Brexit. Wczoraj po południu brytyjska premier T. May upubliczniła plan na Brexit. Podczas wystąpienia w brytyjskim parlamencie poinformowała, że niebawem rząd przedstawi plan wyszczególniający punkty składające się na dokładny opis procesu wyjścia z UE. Wywołało to ruch na parach powiązanych z funtem.

 

Niebawem szczegółowy plan

Brytyjski rząd niebawem przedstawi szczegółowy plan Brexitu, zawierający wypunktowane założenia i stanowisko Brytyjczyków wobec UE. Tak wynika przynajmniej ze słów premier May w parlamencie. Była to odpowiedź na presję ze strony partii opozycyjnej, która sprzeciwia się Brexitowi a od obecnej władzy wymaga jasnego, sprecyzowanego stanowiska. Wystąpienie premier miało miejsce wczoraj. Rynki zareagowały niemal natychmiast. Na parze GBP/USD kurs zbliża się do punktu oporu przy 1,26.

 

Na parze ze złotym spokojnie

Na parze ze złotym, z perspektywy 24 h, powracamy do punktu wyjścia. Bezpośrednio po wystąpieniu premier May kurs dosyć gwałtownie spadł, ale równie szybko funt zaczął odrabiać i dziś na kantor.pl funt ponownie wyceniany jest na 5,14 zł, czyli dokładnie tyle ile dobę temu. Sytuację podsumować można krótkim zdaniem – bez rewolucji, aczkolwiek skokowy spadek wartości funta stanowił okazję do tańszych zakupów tej waluty. Warto takie sytuacje uwzględniać i zapoznać się bliżej z narzędziami oferowanymi przez serwis kantor.pl, które ułatwią korzystną wymianę waluty. Na pozostałych parach także spokojnie, chociaż frank i dolar podrożały o 1 grosz i kosztują 4,08 zł. Euro bez zmian.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych