Odbicie na dolarze

2016-03-21

Na złotym mniejsza zmienność, co wynika z tego, że rozpoczął się przedświąteczny tydzień i na szerokim rynku ruch jest nieco mniejszy. Od kilkunastu godzin wyraźnie widoczny jest ruch w górę na dolarze. Brytyjski funt nadal nisko. Na pozostałych parach walutowych niewielkie zmiany.

 

Mniejsza zmienność na parach

Rozpoczął się przedświąteczny, a więc spokojniejszy zazwyczaj tydzień. Inwestorzy po części wycofują się z handlu i można spodziewać się mniejszej zmienności. Złoty jest w dosyć dobrej kondycji, ale po świętach, wraz z powrotem inwestorów, należy liczyć się z możliwością korekty, zatem to teraz jest dogodny czas do zakupów. Osoby wybierające się na święta do Wielkiej Brytanii mają szansę na bardzo korzystny zakup funta szterlinga. Na większości zestawień brytyjska waluta nie radzi sobie zbyt dobrze. Na parze ze złotym spore spadki funta. W piątek kurs funta wynosił około 5,46 a dziś już tylko 5,43 zł.

 

Podrożał dolar

Widoczne jest odbicie na dolarze. W ujęciu tygodniowym duży ruch w górę na parze USD/PLN. Kurs dolara na kantor.pl wynosił dziś 3,78-3,80 zł. Odwrotna tendencja na prze z euro. Dzisiejszy kurs euro to 4,25-4,27 zł. Na parze z frankiem szwajcarskim bez większych zmian. Frank utrzymuje się poniżej 4 PLN, w okolicy 3,92 zł, kurs jest na podobnym poziomie mniej więcej od połowy minionego tygodnia. W tym tygodniu brak jest istotniejszych impulsów, w kalendarium makro dominować będą odczyty indeksów PMI oraz indeksy zaufania.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych