Trwa lokalna stabilizacja na parach

2015-03-18

Złoty jest stabilny, choć kursy walut są nieco wyższe niż na wczorajszym otwarciu notowań. Rynek czeka na posiedzenie FED, zakończenie przewidziano dopiero na godz. 19. Stabilizacja widoczna jest także na szerokim rynku. Spokojniejszy dolar pozwolił na ustabilizowanie kwotowań na parze USD / PLN.

 

Stabilizacja na rynku

Stabilny dolar pozwala na uspokojenie nastrojów na rynku. Kursy walut są dziś na nieco wyższym poziomie niż wczoraj, ale kwotowania nie zmieniają się tak dynamicznie jak jeszcze 2 – 3 sesje temu. Po 19:00 powinniśmy poznać stanowisko FED. Ostatnia zwyżka na dolarze wynikała z prognoz dotyczących zaostrzenia polityki monetarnej. Czerwiec jest wskazywany jako potencjalny termin pierwszej podwyżki stóp.

 

Dzisiejsze kursy walut

Dzisiejszy, poranny kurs dolara oscylował wokół 3,90 zł. Za euro trzeba było zapłacić 4,13-4,14 zł. Kurs franka wynosił 3,88 zł, a kurs funta szterlinga 5,76 zł. Do wieczora powinno być na rynku walutowym spokojnie. Jutrzejszy dzień może przynieść zaskakujące zmiany, jeśli komunikat FOMC będzie łagodniejszy niż się spodziewano.

 

Oczekiwanie na zakończenie posiedzenia FED

Im bliżej zakończenia posiedzenia FED, tym nerwowy nastrój coraz widoczniejszy. Ostatnie zwyżki na dolarze bazowały na założeniu, że komunikat będzie jastrzębi. Teraz inwestorzy zdali sobie sprawę, że scenariusz zakładający publikację daty pierwszych zmian stóp procentowych może się nie sprawdzić, bądź przesunąć się w czasie na drugie półrocze 2015 r.

 

Możliwe scenariusze po posiedzeniu FED

Jeśli FED po raz kolejny nie zacieśni polityki monetarnej, a zamiast konkretnego terminu poda dane, od których taki ruch będzie uzależniony, to z pewnością wycena dolara ulegnie zmianie. Spadek kwotowań dolara poprawi nastroje wokół emerging markets, w tym wokół złotego. Naszą walutę mogą dodatkowo wesprzeć dobre dane makro, o produkcji przemysłowej i sprzedaży za luty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych