Interesująca sytuacja na rynku funta

2016-02-04

Dziś Super Czwartek, czyli kumulacja interesujących wydarzeń na rynku funta. Odbyło się posiedzenie Banku Anglii i podjęta została decyzja w sprawie stóp procentowych. Poznaliśmy także raport o inflacji z Wielkiej Brytanii. Już przed południem kurs funta zaczął wyraźnie spadać.

 

Super Czwartek

Super czwartek dobiega końca. Przyniósł nam wyraźnie słabszego funta. Kurs wieczorem spadł do 5,74-5,78. Odbyło się posiedzenie Banku Anglii i została  podjęta decyzja o utrzymaniu stóp na dotychczasowym poziomie. Publikacje protokołu z posiedzenia oraz kwartalnego raportu o inflacji miały miejsce około 13.00,wtedy też kurs funta spadł najniżej. Na kondycję brytyjskiej waluty miały też wpływ indeks Halifax dotyczący cen nieruchomości i konferencja prezesa BoE. Analitycy skupiają się nie tylko na dzisiejszej "kumulacji" impulsów, ale zwracają także uwagę na ostatnie wydarzenia na parze GBP/USD.

 

Funt umocnił się do dolara

Ostatnio można było zaobserwować interesującą relację na parze GBP/USD, otóż funt umocnił się znacznie do dolara w dosyć krótkim czasie. Analitycy rozważają co jest główną przyczyną takiego obrotu wydarzeń – czy mocny funt, czy słabość dolara. Funt umocnił się  do dolara na tyle, że ruch ten nie jest już rozpatrywany jako normalna korekta. Dziś funt tracił, za sprawą sygnałów ze strony Banku Anglii, na ile gołębi komunikat zaszkodzi brytyjskiej walucie, przekonamy się w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Wieczorem kurs funta wynosił 5.7819 zł, a kurs dolara 3.9623 zł. Franka rynek wycenił na 3.9957 zł a euro na 4.4384 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych