src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Funt traci mimo dobrych danych

2017-01-11

Dane makro z Wielkiej Brytanii nie okazały się dostatecznym wsparciem dla funta, który nadal traci. Dzisiejszy kurs sprzedaży to już 5,09 zł. Brytyjska waluta pozostaje słaba, choć wyniki dotyczące produkcji przemysłowej są dobre. Zbliżający się Brexit rzuca długi cień na kurs funta, któy traci na większości zestawień.

 

Dane makro nie pomogły

Dziś funt nadal bez wsparcia. Dobre dane nie okazały się dostatecznym impulsem, by wzmocnić brytyjską walutę. Odczyty dotyczyły tym razem produkcji przemysłowej i wypadły dobrze, ale mimo to kurs jest nadal niski. Szczególna sytuacja dotyczy zwłaszcza pary GBP/USD, gdzie trwa walka o utrzymanie wsparcia. Przyjrzyjmy się danym za listopad. Produkcja przemysłowa rosła w tempie 2,0 proc w ujęciu rok do roku, a prognozy mówiły o wzroście rzędy 0,6 proc. Zestawienie miesiąc do miesiąca wypadło na poziomie 2,1 proc. przy prognozach 0,8 proc., a więc wyniki są dużo wyższe od oczekiwań. Fakt, że funt je zignorował, świadczy o słabości tej waluty.

 

Pozostałe odczyty pozytywnie

Pozytywnie wypadły także pozostałe odczyty z Wielkiej Brytanii. Przetwórstwo przemysłowe rok do roku wzrosło o 1,2 proc. a prognoza  mówiła o wzroście 0,4 proc. Ujęcie m/m kształtuje się następująco: 1,3 proc. odczyt, 0,5 proc prognoza. Dane ze wszech miar dobre. Niestety funt nie zareagował tak, jak można by się spodziewać. Uczestnicy rynku skupiali się przede wszystkim na zestawieniu funta z dolarem, ale dla nas ważniejszy jest kurs funta na parze ze złotym. Finalnie w sprzedaży funt kosztuje 5,09 zł.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych