src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Funt odrabia straty

2017-01-18

Seria wahań na funcie, wczoraj zdołał odrobić straty i wrócić w rejony 5,05, po czym ponownie zaliczył spadki, by w konsekwencji dziś powrócić w rejony wczorajszych szczytów. Na kantor.pl za funta można dziś dostać 5,05 zł. Wydarzeniem ostatnich godzin, jeśli chodzi o funta, jest oczywiście wystąpienie brytyjskiej premier.

 

Interesująca sytuacja na parze GBP/PLN

Bez wątpienia dzisiejszy układ sił na parze GBP/PLN jest jedną z ciekawszych sytuacji na rynku walutowym. Obecnie kurs to 5,05 zł. Wczoraj kurs funta dosyć niespodziewanie powrócił ponad poziom 5 PLN, odrabiając aż 9 gr. straty. Podobna sytuacja miała miejsce na innych parach walutowych powiązanych z funtem szterlingiem. Wszystko było zasługą brytyjskiej premier. May zaprezentowała opinii publicznej priorytety swojego rządu w kwestii negocjacji dotyczących Brexitu. Utrzymane zostało stanowisko dotyczące "twardego Brexitu", ale jest to bardziej kwestia polityczna, niż dyktowana racjonalnymi przesłankami.

 

Brexit niedługo?

W marcu miały rozpocząć się procedury wyjścia z UE, tymczasem premier May potwierdziła, że to parlament musi zatwierdzić porozumienie między Wielką Brytanią a Unią. Inwestorzy żywo zareagowali na ten fakt, skupiając uwagę na funcie. Uczestnicy rynku liczą jeszcze, że parlament przyjmie znacznie łagodniejsze stanowisko niż rząd i twardego Brexitu jednak nie będzie. Optymistyczne nastawienie uczestników rynku przełożyło się na rosnący kurs funta. Poznaliśmy także dane makro z Wielkiej Brytanii. Inflacja rośnie, co zazwyczaj jest przesłanką do zmian stóp procentowych. Obecnie jednak mamy do czynienia z niestandardową sytuacją.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych