Funt bardzo nisko

2016-03-21

Funt coraz słabszy. Na szerokim rynku brytyjska waluta zaliczyła ostatnio duże spadki i nadal traci. Jest to pochodna publikacji wyniku telefonicznego sondażu na temat Brexitu. Jak nietrudno się domyśleć, większość respondentów opowiedziała się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię UE. Na parze ze złotym spadki rzędu 3 groszy w przeciągu kilku dni.

 

Na szerokim rynku ograniczona zmienność

Na szerokim rynku dosyć spokojnie, jeśli nie liczyć wysokiego eurodolara. Rozpoczął się przedświąteczny tydzień, część inwestorów ograniczy swoją aktywność, stąd też niższa zmienność na parach. Złoty jest stabilny. Dosyć dobry kurs naszej waluty może ulec po świętach korekcie. Zatem teraz jest dobry moment, by taniej kupić, np. euro. Bardzo dobry kurs funta dla osób planujących zakupy tej waluty – warto zwrócić uwagę na notowania funta na kantor.pl. W ciągu kilku dni brytyjska waluta straciła kolejne 3 grosze. Pod koniec minionego tygodnia rynek funta wyceniał na około 5,46, a obecnie są to okolice 5,43 zł.

 

Słaby funt szterling

Jutro począwszy od godziny 10.30 publikowane będą dane makro z Wielkiej Brytanii. Przed nami seria odczytów dotyczących inflacji, a w czwartek poznamy dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Wskaźniki musiałby być wyjątkowo dobre, by jeszcze przed świętami przechylić szalę na korzyść funta. Brytyjska waluta na razie bez większych szans na umocnieni, choć na parze ze złotym możliwa korekta, ale będzie to raczej niewielki ruch. Większe zmiany na parze GBP/PLN możliwe dopiero po umocnieniu funta na szerokim rynku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych