Frank - podsumowanie tygodnia

2015-11-27

Frank szwajcarski tydzień kończy blisko poziomu z 20 listopada. Najwyżej notowany był 25 listopada, a więc tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu w USA i osiągnął wtedy poziom blisko 3,95 zł. Od wczoraj widoczny jest zdecydowany spadek kursu, aż do średniego poziomu 3,9011 zł. Rynek jest płytki, a więc i dynamika zmian ograniczona. Większy ruch spodziewany w poniedziałek.

 

Płytki rynek - Szwajcarzy będą interweniować

frankiRynek jest płytki. W USA część uczestników rynku zrobiła sobie dziś wolne, a poza tym dzień pracy jest tam skrócony, zatem wpłynęło to istotnie na ograniczenie dynamiki, ale na parze CHF/PLN zmienność była dziś dosyć duża. Interesująco zapowiada się przyszły tydzień. Obok wydarzeń makro, posiedzenie EBCWysokie kwotowania franka niepokoją nie tylko frankowiczów, ale też budzą obawy wśród samych Szwajcarów. Tamtejszy bank centralny zapowiedział, że jest interweniować i sztucznie obniżać kurs franka. Dziś złoty zdołał umocnić się do franka i notowania powróciły do okolic z końca minionego tygodnia, czyli 3,9011-3,9030 zł.

 

Posiedzenie EBC

Posiedzenie EBC z pewnością przyćmi wszelkie odczyty, także te ze strefy euro i będzie głównym punktem tygodnia. Odbędzie się ono w czwartek, a więc tydzień, także na franku, upłynie na ustawianiu się pod decyzję w sprawie dalszego kształtu polityki monetarnej. Swoją szansę będą mieć waluty rynków wschodzących.

 

Czego należy się spodziewać

Dziś z  pewnością ucieszyli się posiadacze kredytów walutowych we franku. Kurs skokowo spadał. Być może zadziałała tu analogia. Inwestorzy przyrównują franka do euro, a spekulacje wokół EBC są jednoznaczne. Rynek liczy na luzowanie polityki i tego samego spodziewa się po SNB.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych