Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank korzysta z niepewności na rynkach

2016-11-07

Niepewność co do dalszego kształtu polityki, zarówno zagranicznej, jak i wewnętrznej po wyborach w USA powoduje znaczny dyskomfort na rynkach walut wschodzących. Inwestorzy uciekają od ryzyka. Korzysta szwajcarski frank, który na parze ze złotym osiąga rejony nie notowane od miesięcy.

 

Trudna sytuacja walut EM

Sytuacja złotego jest dosyć trudna. Waluty rynków wschodzących znajdują się pod presją, choć niewielkie wsparcie dla nich może stanowić poprawa ratingu Węgier, które zostały ocenione przez agencję Moody’s za stabilne inwestycyjnie. Niestety sygnały lokalne są obecnie mniej istotne od tych napływających z szerokiego rynku, a tam tematem przewodnim pozostają zbliżające się wybory prezydenckie w USA. Wynik do ostatniej chwili pozostaje niepewny i chociaż dzięki temu dolar nieco traci na parach, to w ostatecznym rozrachunku strach przed rządami D. Trumpa wcale nie polepsza położenia walut EM. W strefie euro mieszane dane, lepszy indeks nastrojów analityków, słabsze zamówienia.

 

Frank zyskuje

Frank nadal zyskuje. Stanowi doskonałą alternatywę dla bardziej ryzykownych walut, a stan gospodarki, zbilansowany budżet i stabilna koniunktura stawiają go w pierwszym rzędzie jeśli chodzi o dogodną lokatę kapitału, co podkreślaliśmy już wielokrotnie i co także znajduje wyraz w rosnącym kursie franka. Szwajcarska waluta jest obecnie wyceniana na 4,04 zł. Frankowicze odczuwają obciążenie, najkorzystniejszą opcją pozostaje nadal wymiana za pośrednictwem kantor.pl. Wysoko także pozostałe waluty: euro 4,34 zł, dolar 3,93 zł, funt 4,88 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc