Frank konsoliduje, funt nadal słaby

2016-03-24

Spokojniejszy handel na rynku walutowym powoli przechodzi w fazę stagnacji na okres świąteczny. Inwestorzy zamknęli pozycje. Na parach CHF/PLN i EUR/PLN konsolidacja. Na szerokim rynku funt słaby jak dotychczas, ale na parze ze złotym zdołał się nieco umocnić i kończy dzień nieco lepiej niż wczoraj.

 

Na franku i euro konsolidacja

Na parach z euro i frankiem konsolidacja. Na szerokim rynku słabnie funt szterling, oczywiście na fali spekulacji w sprawie Brexitu, tymczasem na parze GBP/PLN funt zdołał się umocnić o 3 grosze w stosunku do wczorajszych notowań. Za osłabieniem złotego stoi prawdopodobnie spadek nastrojów po zamachach w Brukseli. Oprócz zamykania pozycji przed długim weekendem i unikaniem na ten czas ryzyka trudno znaleźć inne racjonalne wytłumaczenie dla dzisiejszych spadków na złotym. Większa korekta możliwa jest po Wielkanocy.

 

Funt wrócił powyżej 5,40 zł

Dziś funt wrócił ponad poziom 5,40 zł, choć na szerokim rynku na tej walucie nadal trwają spadki. Wieczorny kurs sprzedaży brytyjskiej waluty na kantor.pl wynosi 5,43 zł, a kurs franka to 3,93 zł. Po świętach sytuacja złotego może się pogorszyć. W ogóle sytuacja w Europie nie sprzyja inwestycjom zarówno w euro jak i w pozostałe aktywa tego rejonu świata. Najwięcej traci oczywiście funt, z uwagi na widmo Brexitu, które zaostrzy sutuację gospodarczą. Na starym kontynencie zagrożeniem jest deflacja, niski wzrost gospodarczy, bolączki systemu bankowego, kryzys migracyjny a ostatnio także obawa przed dezintegracją całej Unii (Brexit). Inwestorzy zwracają się zatem ku dolarowi, czekając dodatkowo na podwyżki stóp w USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych