Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank, dobre prognozy

2017-01-05

Nowy rok dla frankowiczów rozpoczął się od niespodzianki. Kurs franka spada i jest szansa na dalsze jego obniżenie. Co prawda jesteśmy już po korekcie największych spadków na franku, ale nie należy przekreślać szansy na tańszego franka w najbliższych dniach. Analitycy są w tej kwestii optymistami.

 

Frank potanieje

Analitycy czołowych domów maklerskich przewidują, że kurs franka może spaść nawet poniżej 3,90 zł. Jest to wariant bardzo optymistyczny, ale gdyby się spełnił, warto będzie zrobić większe zapasy franka, ponieważ na kolejny kwartał roku przewidywane są podwyżki kursu franka. Aktualnie na kantor.pl franka kupić można po 4,09 zł. Jest to dosyć istotna zmiana jeśli rozpatrywać ją na przestrzeni miesiąca. Największe spadki odnotowano na franku dziś rano, ale kolejne godziny przyniosły korektę tego ruchu, co nie zmienia faktu, że w dłuższej perspektywie przewidywany jest korzystny kurs tej waluty.

 

Optymistyczne prognozy

Prognozowany spadek kursu franka wynika częściowo z szansy na umocnienie złotego. Najlepsze wyniki na tej parze walutowej mają być możliwe pod koniec obecnego kwartału. Gdyby kurs faktycznie spadł poniżej poziomu 3,90 zł, przeciętna rata kredytu walutowego w tej walucie byłaby niższa o około 5 proc. co oznacza zarazem najniższy kurs od roku. Na razie to prognozy, w dodatku bardzo optymistyczne, czy się sprawdzą, okaże się już niebawem. Na razie złoty pozostaje stabilny. Kurs euro wynosi 4,38 zł, kurs dolara 4,13 zł, a kurs funta 5,13 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc