Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Eurodolar blisko 1,05

2015-11-30

Eurodolar blisko poziomu 1,05. Dziś kurs waha się między 1,0589 a 1,0590. Jest szansa na zejście jeszcze niżej, ale decydujące będą dane makro i czwartkowe posiedzenie EBC. Uczestnicy rynku spekulują na temat dalszego kształtu europejskiej polityki monetarnej i oczekują na wystąpienie prezesa Draghiego.

 

Eurodolar blisko 1,05

Eurodolar zmierza w kierunku 1,05. Ten tydzień może być decydujący, choć na razie wydaje się, że eurodolar jest blisko punktu oporu. Na razie kurs oscyluje w pobliżu 1,0590 ale po serii danych makro, oraz po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego możliwa jest zmiana notowań. Kurs dolara utrzymuje się wysoko i złoty nadal traci, nieco lepsze perspektywy są natomiast na parze z euro.

 

Przed nami seria danych makro

W tym tygodniu seria danych makro, które wpłyną na układ sił na szerokim rynku, więc pośrednio także na notowania na parach ze złotym. Dziś dane o inflacji, jutro poznamy PMI dla przemysłu Niemiec, Strefy Euro i USA. W piątek opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy, a dzień wcześniej odbędzie się posiedzenie EBC.

 

EBC decyduje o kształcie polityki

Na czwartkowym posiedzeniu EBC być może zapadnie decyzja o luzowaniu polityki. Pod uwagę branych jest  kilka możliwych scenariuszy, np. obniżka stóp i poszerzenie i wydłużenie programu skupu aktywów, skup obligacji municypalnych i złych długów.

 

Dzisiejsze kursy walut

Kursy walut powiązanych ze złotym kształtują się następująco (sprzedaż): euro 4.2884 zł, frank szwajcarski 3.9379zł, dolar amerykański 4.0519 zł, funt szterling 6.0839 zł. Na parze z euro możliwe zejście do okolic 4,25 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc