Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Euro traci, zyskuje dolar

2016-10-11

Złoty rano utrzymywał jeszcze dobry poziom, można nawet mówić o kontynuacji umocnienia naszej waluty. Z biegiem dnia będzie jednak trudno o utrzymanie wczorajszych kursów walut. Na szerokim rynku dominuje dolar, euro nadal pod presją, sporo traci. Na rynkach względnie dobry nastrój.

 

Złoty dosyć mocny

Złoty w dobrej kondycji, ale ograniczać naszą walutę będzie dominujący na szerokim rynku dolar. Kurs dolara wynosi obecnie 3,88 zł. Jeszcze wczoraj było to 3,84 zł. Spadki na szerokim rynku notuje euro. Na parze EUR/PLN stabilnie, kurs utrzymuje się na granicy 4,29 zł, choć po chwilowym umocnieniu naszej waluty była mowa nawet o zejściu w rejony 4,23 zł. Jak na razie skończyło się na wsparciu przy 4,26 zł. Czy ponowne przekroczenie tej bariery jest możliwe, okaże się zapewne już jutro. Warto z uwagą śledzić kantor.pl, serwis na bieżąco aktualizuje wszystkie zestawienia.

 

Dobry nastrój na rynkach

Na rynkach dosyć dobry nastrój po weekendzie. Wygrana debaty prezydenckiej w USA przez H. Clinton przekłada się na wzrosty na dolarze i równocześnie bardziej ryzykownych aktywach, ale jest tu pewien haczyk - rosnące zainteresowanie dolarem skutkuje zazwyczaj odwrotem od walut naszego regionu. Obecnie dodatkowy bodziec dla inwestorów stanowią wzrosty cen ropy. Niestety rosnące notowania dolara nie są pozytywnym czynnikiem dla złotego jeśli chodzi o prognozy długoterminowe. Na parze USD/PLN analitycy zapowiadają już od dawna wzrost kwotowań dolara. Dziś kurs dolara to już 3,88 zł. Na pozostałych parach korzystna sytuacja, bardzo dobre notowania franka, co cieszy frankowiczów. Z kolei wciąż taniejący funt (kurs 4,72 zł) martwi emigrantów zarobkowych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc