Dziś złoty słabszy

2016-02-16

Po wczorajszym dobrym rozpoczęciu tygodnia dziś niewielkie spadki na złotym. Wyjątek stanowi para GBP/PLN, gdzie złoty umocnił się o 5-6 groszy, ale jest to wynik słabej kondycji funta na szerokim rynku. Na pozostałych parach złoty stracił o 1-2 grosze. Awersja do ryzyka zniechęca inwestorów także do naszej waluty.

 

Złoty traci

Złoty stracił dziś 1-2 grosze na większości zestawień. Pierwsze sygnały napłynęły już wczoraj wieczorem, ale dziś ta tendencja jest już bardziej wyraźna. Globalne rynki są w trudnym położeniu, wzrasta awersja do ryzyka, co powoduje spadek zainteresowania złotym. Producenci ropy doszli do porozumienia i zamrozili poziom wydobycia, a inwestorzy liczyli jednak na spadki produkcji. Rozczarowanie pociągnęło za sobą spadki cen surowców. Na pogorszenie nastrojów nie zdołał nawet pomóc zapowiedziany program stymulujący chińską gospodarkę. Kurs franka wynosił dzisiaj 4.0192 zł, kurs dolara 3.9654 zł, a kurs euro 4.4188 zł.

 

W Wielkiej Brytanii czekają na referendum

W oczekiwaniu na referendum dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej funt szterling znajduje się pod presją i na szerokim rynku traci do głównych walut, co przełożyło się też na sytuację na parze GBP/PLN. Złoty zyskał do funta 5-6 groszy w ciągu dnia. W ubiegłym tygodniu Brytyjczycy jednogłośnie zdecydowali  o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 0,5 proc. W radzie złożonej z 9 osób nie było żadnego głosu za zmianą stóp, co stanowi dla rynku poważny sygnał o kierunku polityki BoE. Dziś kurs franka wynosił 5.6369 - 5.6769 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych