Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar trzyma się mocno

2016-09-20

Dziś na głównej parze zdecydowanie dominuje dolar, co widoczne jest także na zestawieniach ze złotym. Co prawda ruchy na parach są niewielkie, ale dolar lekko umocnił się, a euro straciło. Spore umocnieni złotego widoczne jest natomiast na parze GBP/PLN. Uwaga inwestorów skupiona pozostaje jednak na jutrzejszych doniesieniach z USA.

 

W oczekiwaniu na FED

Dziś inwestorzy oczekiwali na jutrzejsze doniesienia z USA, przygotowując się pomału pod decyzję FED. Obecnie kurs dolara wynosi 3,8688 zł. Podobnie będzie wyglądał jutrzejszy handel, bo rozstrzygające decyzje poznamy dopiero na wieczór. Analitycy potwierdzają, że szanse na podwyżki stóp we wrześniu są niewielkie, ale rynek czeka bardziej na komunikat po posiedzeniu – a dokładnie jego całościowy wydźwięk. Jastrzębi komunikat wzmocni zainteresowanie dolarem, dając nadzieję na nieco późniejsze, ale jeszcze wciąż możliwe podwyżki stóp.

 

W kalendarium dane z Europy

W oczekiwaniu na doniesienia z USA, warto przyjrzeć się kalendarium wydarzeń na starym kontynencie. Z samego rana istotne były prognozy ekonomiczne ze Szwajcarii i bilans handlowy tego kraju, potem dane o inflacji PPI z Niemiec. Na rynek docierają także informacje z krajów CEE, np. z Węgier. Euro wyceniane jest na 4,31 zł, frank na 3,95 zł a funt szterling na 5,03 zł. Złoty na parze z euro miał dziś lepsze chwile. Na EUR/PLN osiągnięte zostały nawet rejony minimów z poprzedniego miesiąca. Na parze z dolarem nieco gorzej, ale należy pamiętać, że obecnie dolar jest w ofensywie, więc kurs 3,86 zł nie jest taki zły. Rozstrzygający będzie jutrzejszy dzień i reakcja na decyzję FED.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc