Dolar w drodze ku 4 PLN

2015-11-06

Dolar nadal drożeje. Jest obecnie na dobrej wyjściowej pozycji do dalszych wzrostów. Rynek oczekuje na dane z USA. Na parze z euro złoty również traci. Ostatnie obniżki okazały się korektą, choć część analityków zapowiadała już przełamanie trendu wzrostowego. Niestety złoty jest w trudnej sytuacji.

 

Dane z USA wydarzeniem dnia

Uczestnicy rynku czekają na doniesienia z USA. Już za godzinę poznamy dane dotyczące rynku pracy za miniony miesiąc. Prognozy są dobre, znacznie lepsze niż dane wrześniowe. Interpretacja odczytów jest ważna głównie pod kontem wpływu tych danych na decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Warto śledzić kurs dolara, w ciągu najbliższych godzin możliwa jest zwiększona zmienność.

 

Rynek bagatelizuje dane z Europy

W oczekiwaniu na doniesienia z amerykańskiego rynku pracy rynek bagatelizuje inne wydarzenia. Poznaliśmy raporty o produkcji i handlu zagranicznym z Wielkiej Brytanii i dane dotyczące produkcji z Niemiec. Funt i euro co prawda lekko straciły na wartości, ale w przypadku wspólnej waluty, był to tylko chwilowy ruch w dół. Dzienna zmienna dla kursu euro wynosi już + 0,16 proc.

 

Złoty w trudnym położeniu

Analizy techniczne potwierdzają trudną sytuację złotego. Przed ostatnimi obniżkami na parze z euro mówiono o przełamaniu trendu wzrostowego o czym miały świadczyć minima na 4,24, tymczasem powrót ponad linię 2,25 zdaje się wykluczać ten scenariusz. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia tylko z korektą i euro ponownie pnie się ku kurze. Podobnie dolar, także będzie drożeć, zwłaszcza jeśli dojdzie do podwyżek stóp w USA. Warto kontrolować kursy na kantror.pl, są one uaktualniane na bieżąco.

 

Dzisiejsze notowania

Od rana obserwujemy niepokojące wzrosty na dolarze i euro. Możemy zapomnieć o porannym minimum przy 4,2480 zł. Obecnie kurs euro wynosi już 4,2535 zł, dolara 3,9103 zł, franka szwajcarskiego 3,9244 zł, a funta 5,9170 zł. Brytyjska waluta, jako jedyna jeśli chodzi o zmienną dzienną zanotowała spadek.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych