Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Zorganizowany rabunek na właścicieli kantorów

2015-04-03

Pięciu mężczyzn postanowiło obserwować klientów banków celem rabunku gotówki, łupem padli właściciele kantorów w Warszawie, którzy przemieszczali się z walizkami wypełnionymi pieniędzmi. Udało im się ukraść pół miliona złotych, jednak bandyci tuż po napadzie wpadli w ręce Policji. 

 

Gang rabusiów to trzech Gruzinów i jeden Ukrainiec oraz mężczyzna który zbiegł i jest wciąż poszukiwany. Każdy napad był starannie planowany na podstawie obserwacji w okolicy największych banków i kantorów w Warszawie. Analizowali kto i z czym wchodzi, wychodzi, do ataku przystępowali dopiero wówczas gdy mieli pewność  co do zawartości walizki z jaką się poruszała. Jak mówi komendant Robert Szumiata z komendy Policji gangsterzy polowali na ofiary. 
 

 

Zatrzymany przez stołeczną policję sprawca napadu na kantor

 


Napad przez zaskoczenie

Napastnik podbiegał do auta swojej ofiary, po czym wybijał szybę i rabował obserwowaną wcześniej walizkę z wartościowymi przedmiotami, pieniędzmi. Jednocześnie reszta bandytów zagradzała drogę ofierze by nie zdołała uciec ani dokonać pościgu. Ostatnim napadem tego rodzaju była rabunek 2 kwietnia, 2015 w Warszawie przy ulicy Czackiego w okolicy kantoru. Wówczas bandyci skradli torbę z zawartością opiewającą na wartość 500 tysięcy złotych. 

 

Starannie przygotowana ucieczka

Należy podkreślić, iż rabusie kradli nie tylko gotówkę, ale wszystkie wartościowe przedmioty jak dokumenty, komputery itp. Policjanci ruszyli z animi  w pościg. Gangsterzy uciekali dwoma autami Oplem Omegą i Fordem Mondeo, za którymi oddano kilka ostrzegawczych strzałów. Zatrzymania  dokonano u zbiegu ulic Chłodnej i Towarowej. Odzyskano prawie 200 tysięcy złotych. Jak się okazało gang liczył pięć osób, zatrzymać udało się tylko czterech, piaty zbiegł z pozostałą częścią gotówki. 

 

Odzyskana kasa z napadu na kantor

Odzyskano prawie 200 tysięcy złotych z napadu na kantor

 

Na mocy decyzji sądu zatrzymani bandyci zostali aresztowani tymczasowo. Policja na podstawie materiału dowodowego, głównie z monitoringu podejrzewa, iż zatrzymani mają związek z podobnymi dwoma przestępstwami, dokonanymi wcześniej w Warszawie. Sprawcom napadu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawcy mają od 32 do 47 lat i usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz działania w porozumieniu.

 

Redkacja Kantor.pl

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc