Zorganizowany rabunek na właścicieli kantorów

2015-04-03

Pięciu mężczyzn postanowiło obserwować klientów banków celem rabunku gotówki, łupem padli właściciele kantorów w Warszawie, którzy przemieszczali się z walizkami wypełnionymi pieniędzmi. Udało im się ukraść pół miliona złotych, jednak bandyci tuż po napadzie wpadli w ręce Policji. 

 

Gang rabusiów to trzech Gruzinów i jeden Ukrainiec oraz mężczyzna który zbiegł i jest wciąż poszukiwany. Każdy napad był starannie planowany na podstawie obserwacji w okolicy największych banków i kantorów w Warszawie. Analizowali kto i z czym wchodzi, wychodzi, do ataku przystępowali dopiero wówczas gdy mieli pewność  co do zawartości walizki z jaką się poruszała. Jak mówi komendant Robert Szumiata z komendy Policji gangsterzy polowali na ofiary. 
 

 

Zatrzymany przez stołeczną policję sprawca napadu na kantor

 


Napad przez zaskoczenie

Napastnik podbiegał do auta swojej ofiary, po czym wybijał szybę i rabował obserwowaną wcześniej walizkę z wartościowymi przedmiotami, pieniędzmi. Jednocześnie reszta bandytów zagradzała drogę ofierze by nie zdołała uciec ani dokonać pościgu. Ostatnim napadem tego rodzaju była rabunek 2 kwietnia, 2015 w Warszawie przy ulicy Czackiego w okolicy kantoru. Wówczas bandyci skradli torbę z zawartością opiewającą na wartość 500 tysięcy złotych. 

 

Starannie przygotowana ucieczka

Należy podkreślić, iż rabusie kradli nie tylko gotówkę, ale wszystkie wartościowe przedmioty jak dokumenty, komputery itp. Policjanci ruszyli z animi  w pościg. Gangsterzy uciekali dwoma autami Oplem Omegą i Fordem Mondeo, za którymi oddano kilka ostrzegawczych strzałów. Zatrzymania  dokonano u zbiegu ulic Chłodnej i Towarowej. Odzyskano prawie 200 tysięcy złotych. Jak się okazało gang liczył pięć osób, zatrzymać udało się tylko czterech, piaty zbiegł z pozostałą częścią gotówki. 

 

Odzyskana kasa z napadu na kantor

Odzyskano prawie 200 tysięcy złotych z napadu na kantor

 

Na mocy decyzji sądu zatrzymani bandyci zostali aresztowani tymczasowo. Policja na podstawie materiału dowodowego, głównie z monitoringu podejrzewa, iż zatrzymani mają związek z podobnymi dwoma przestępstwami, dokonanymi wcześniej w Warszawie. Sprawcom napadu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawcy mają od 32 do 47 lat i usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz działania w porozumieniu.

 

Redkacja Kantor.pl

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych