Znaczne spadki na funcie

2016-02-10

Na funcie znaczne spadki. O 10.30 opublikowano dane o dynamice produkcji przemysłowej za grudzień. Produkcja spadła o 1,1 proc. m/m, a r/r o 0,4 proc, podczas gdy prognozy analityków mówiły o wzroście rok do roku, rzędu 1 proc. Wieczorem funt kosztował zaledwie 5,69 zł.

 

Słaby funt

słaby kurs funtaDzień w Europie minął pod znakiem odczytów o produkcji przemysłowej. Poznaliśmy kolejno dane z Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. W przypadku tej ostatniej można mówić o rozczarowaniu. Odczyt za grudzień był słabszy niż zakładano. Krajowe Biuro Statystyki w Londynie podało informację, że rok do roku zanotowano spadek rzędu 0,4 proc. Funt znacznie potaniał i wieczorem kosztował już tylko 5,69 zł. Kurs funta jest obecnie o blisko 12 gr niższy niż jeszcze tydzień temu.

 

Kursy walut

Na pozostałych parach interesująca sytuacja. Na parze z  dolarem prawdopodobnie linia trendu stanie się punktem oporu. Wieczorem za 1 dolara trzeba zapłacić 3,92 zł, czyli o ponad 2 grosze mniej niż jeszcze o godzinie 15.00, kiedy to dolar realizował scenariusz wsparcia przez wystąpienie Yellen. Na parze z euro trudno o jednoznaczną prognozę. Możliwe, że punktem wsparcia będą okolice 4,43 zł, ale analitycy nie wykluczali też lepszego dla złotego przebiegu wydarzeń, zależnie od kondycji eurodolara, wieczorem kurs euro wynosił 4,42 zł. Frank nadal powyżej 4 PLN, wieczorem kosztował 4,03 zł, spadki widoczne były od godzin popołudniowych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych