Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty znacznie traci na funcie

2016-08-24

Na parze z funtem złoty wyraźnie traci i ta tendencja utrzymuje się już od kilku dni. Jeszcze nie tak dawno funt znajdował się znacznie poniżej 5 PLN, a teraz kosztuje 5,08 zł. Osoby, które zagrały na umocnieni funta cieszą się z zysków, to dobra wiadomość także dla emigrantów zarobkowych pracujących w Wielkiej Brytanii.

 

Ostatnie dane makro lepsze

Po serii słabych danych makro o produkcji, sprzedaży i PKB, w końcu nieco lepsze doniesienia z rynku pracy. Bezrobocie za lipiec jest niższe niż w czerwcu. Niestety inwestorzy zignorowali ten impuls, skupiając się na tym co istotne z globalnego punktu widzenia. Nastroje na szerokim rynku spowodowały niewielkie umocnienie dolara. Na szerokim rynku euro słabnie, ale na parze ze złotym wciąż jest wysoko. Dziś kurs dolara wynosił 3,83 zł, kurs euro 4,32 zł a kurs funta 5,08 zł z tendencją nawet do 5,09 zł. Brytyjska waluta odrabia straty.

 

Funt wysoko

Spośród walut powiązanych ze złotym na parach to właśnie funt najbardziej się ostatnio umocnił. Kurs zbliża się nawet do 5,09 zł. Na szerokim rynku niewielki wzrost zainteresowania dolarem. Ze strony FED wciąż płyną sprzeczne sygnały. Z jednej strony mówi się o poprawie sytuacji gospodarczej, z drugiej – podkreśla się, że nie wiadomo na ile jest to stała tendencja. Dane makro wypadły nieco słabiej pod prognoz, dziś dotyczyły sprzedaży domów na rynku wtórnym za miniony miesiąc. Już jutro konferencja w Jackson Hole, będzie to zatem dzień pod znakiem dolara.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc