Złoty wciąż mocny

2016-02-02

Złoty wciąż mocny. Kontynuacja umocnienia nadal jest widoczna. Nasza waluta dobrze radzi sobie w zestawieniu na parach, zwłaszcza z euro i frankiem.  Lepsze nastroje wokół złotego utrzymują się mimo słabszego odczytu PMI. Złoty korzysta z pozytywnego nastawienia do ryzyka na szerokim rynku.

 

Lepsze nastroje wokół złotego

Wokół naszej waluty wciąż utrzymują się lepsze nastroje. Nastawienie inwestorów do naszej waluty jest zdecydowanie pozytywne, co obrazuje układ sił na parach walutowych. Złoty korzysta z sygnałów płynących od EBC. Rynek liczy się z działaniami banku mającymi wesprzeć gospodarkę. Na taki ruch zdecydował się ostatnio bank Japonii. Złotemu pomógł też wywiad z premier Szydło. Opinia premier na temat prezydenckiego projektu ustawy o franku jest negatywna. W kontekście ostatnich ostrzeżeń o wpływie ustawy na sektor bankowy i ocenę Polski przez kolejne agencje ratingwe, trzeba ten fakt odczytywać jako pozytywny impuls.

 

Na szerokim rynku lepsze nastroje, w kraju posiedzenie RPP

Na szerokim rynku zdecydowanie poprawa nastrojów. Złoty korzysta z lepszego sentymentu wokół walut rynków wschodzących, nie zaszkodził mu nawet słabszy od prognoz odczyt PMI. Interesującym wydarzeniem dnia było wystąpienie prezesa SNB, co pozwoliło utrzymać niski kurs franka. W kraju rozpoczęło się posiedzenie RPP. Złoty niestety nieco wyhamował umocnienie, bo na horyzoncie pojawiły się zwiastuny kolejnych spadków cen ropy. Warto więc zainteresować się kursami walut, dziś wynosiły one: 4.4194 zł za euro, 4.0519 zł za dolara i 5.8371 zł za funta szterlinga. Kurs franka utrzymuje się poniżej 4 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych