Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty w słabej kondycji, euro drożeje

2016-06-15

W oczekiwaniu na referendum obserwujemy spadek wartości złotego. Głos w tej sprawie zabierają nawet przedstawiciele RPP. Zawirowania na rynku walutowym wydają się być nieuchronne. A już dziś możemy się przekonać jakie będą skutki dla naszej waluty. W przeciągu kwartału złoty stracił do euro blisko 4 proc.

 

Złoty zagrożony poważnymi spadkami

Czołowi ekonomiści wypowiadają się w sprawie kosztów Brexitu w szerszym kontekście, czyli nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale też dla całego rynku. Okazuje się, że nasz kraj uwzględniono w zestawieniu grupy EM jako najbardziej narażony na skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Na parach złoty znacznie traci już teraz. W ciągu tego kwartału do euro stracił blisko 4 proc. Dzisiejszy kurs wynosi 4,44 zł, a pojawiły się głosy, że po Brexicie kurs osiągnąć może nawet 5 PLN. Także na pozostałych parach złoty jest w odwrocie.

 

Dzisiejsze kursy walut

Dzisiejsze kursy walut obrazują słabość złotego. Spadki na złotym zaczęły się już w poprzednim tygodniu a w miarę zbliżania się do referendum, jest coraz gorzej. Inwestorzy są ostrożni, starają się ograniczyć ryzyko, a złotemu nie pomaga dodatkowo sytuacja wewnętrzna. Ekipa rządząca nie stawia nas w korzystnym świetle. Kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego i pakiet ryzykownych reform i programów gospodarczych sprawiają, że ryzyko polityczne wciąż jest poważnym aspektem wpływającym na ocenę złotego w oczach inwestorów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc