Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty w słabej kondycji

2016-05-07

Złoty jest dziś w słabej kondycji. Przyczyniło się do tego kilka czynników. Po pierwsze ratingu nastroje globalne nie są zbyt dobre, kolejna sprawa to zbliżająca się decyzja agencji Moody’s w sprawie. Wczoraj powrócił także temat przewalutowania kredytów frankowych. Euro osiągnęło poziom 4,45 zł.

 

Kryzys na rynku złotego

Kryzys na rynku złotego coraz bardziej widoczny. Niepewność co do przyszłego kształtu ustawy frankowej złotemu nie pomaga w i tak trudnym obecnie położeniu. W przyszłym tygodniu legnie rozwiązaniu kwestia ratingu, 13 maja poznamy bowiem decyzję agenci Moody’s. Do tego czasu spodziewać się należy wyprzedaży naszych aktywów. Dziś kursy walut kształtują się następująco: euro 4,45 zł, dolar 3,89 zł, funt szterling 5,62 zł a frank szwajcarski 4,01 zł. Złoty co prawda próbuje odrabiać straty, ale dawno nie notowaliśmy tak wysokiego kursu na głównych parach.

 

Drogie waluty

Euro dawno nie było tak drogie, dolar również wysoko. Dolar wyraźnie zyskuje na szerokim rynku, po przecenach z początku tygodnia pozostało już tylko wspomnienie. Dane makro z USA były wysoce niejednoznaczne, ale widocznie inwestorów to nie odstrasza i przyjęli ostatnie odczyty "za dobrą monetę". W kraju brakowało istotnych publikacji, dane dotyczące gospodarki mijają się z oczekiwaniami, znaczącym wydarzeniem było jedynie posiedzenie RPP, które jednak nie przyniosło niespodzianek.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc