Złoty stabilny mimo negatywnych danych

2016-02-17

Dane makro niestety zaskoczyły nas dziś negatywnie. Odczyty wypadły słabo, ale mimo wszystko złoty pozostał stabilny, choć nie sprzyjała mu także sytuacja na szerokim rynku. Zainteresowanie walutami naszego regionu było dzisiaj wyraźnie mniejsze, ale złoty dzień kończy stosunkowo dobrze.

 

Mniejsze zainteresowanie walutami CEE

Na szerokim rynku dziś można było zaobserwować podwyższoną zmienność, a zainteresowanie inwestorów walutami naszego regionu spadło. Niestety także doniesienia krajowe nie pomagały złotemu. Dane makro okazały się znacznie słabsze niż odczyty za poprzedni okres. Złoty na szczęście okazał się na ten bodziec wyjątkowo niewrażliwy, znacznie bardziej reagując na czynniki zewnętrzne, płynące z szerokiego rynku. Wydarzeniem dnia była dziś publikacja zapisków FOMC ze styczniowego posiedzenia.

 

Na parach stabilnie

Nie było dużych wahań na parach. Wieczorne kursy sprzedaży kształtują się następująco: euro 4,4120 zł, dolar 3,9656 zł, frank szwajcarski 4,0010 zł, funt szterling 5,6679 zł. Układ techniczny pozostaje bez poważnych zmian, kurs dolara testuje punkt oporu na 3,96. Dziś zamknięcie notowań nastąpiło na poziomach zbliżonych do wczorajszych kursów. Pod presją pozostaje brytyjski funt, jest to zapewne wynik publikacji danych makro o inflacji i z rynku pracy. W kraju zainteresowanie budzi kilka czynników polityczno-gospodarczych, np.: "plan Morawieckiego" i prace nad ustawą o franku, ale także stanowisko RPP w sprawie stóp procentowych. 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych