Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty słaby, mocno podrożał funt

2016-11-11

Złoty coraz słabszy. Tydzień kończy się dla naszej waluty fatalnie. Niestety jest to pokłosie wyników wyborów w USA oraz publikacji przez KE niedobrych prognoz gospodarczych dla Polski. Te dwa wydarzenia zbiegły się w czasie potęgując przeceny złotego, dominujące znaczenie ma oczywiście zwycięstwo D. Trumpa w wyborach w USA.

 

Złoty nadal słabnie

Piątkowe osłabienie złotego jest niestety kontynuacją głębszego trendu. Można pokusić się o stwierdzenie, że wybory w USA "dobiły" złotego. Dolar rośnie w siłę na szerokim rynku negatywnie oddziałując na waluty naszego regionu. Uczestnicy rynku liczą, że nowy prezydent spełni swoje przedwyborcze obietnice i zwiększy wydatki wewnętrzne, zmniejszając równocześnie obciążenia podatkowe. Jest to podejście nad wyraz optymistyczne, ale jednak winduje dolara do góry. Niestety zwycięstwo Trumpa ma jeszcze jedno negatywne dla złotego znaczenie, otóż wielokrotnie dawał on wyraz swojemu lekceważącemu stosunkowi do krajów naszego regionu.

 

Kursy walut

Amerykańskie wybory zbiegły się w czasie z publikacją KE dotyczącą prognoz rozwoju dla naszego kraju. Niestety wypadły one słabiej niż poprzednio, co także może być negatywnym bodźcem dla naszej waluty. Kursy walut poszły ostro w górę. Najszybciej drożeje funt szterling. Już wczoraj kurs funta przekroczył barierę 5 PLN, a dziś osiągnął poziom 5,20 zł. Już dawno nie notowaliśmy funta tak wysoko. Pozostałe kursy walut kształtują się następująco: euro 4,47 zł, dolar 4,12 zł. Wysoko wyceniany jest także frank szwajcarski, który dziś kosztuje aż 4,18 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc