Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty słabszy do dolara i funta

2016-08-25

Złoty dziś nie zdołał nadrobić wczorajszych, niewielkich strat. Nadal traci do funta i do dolara. Na parach z euro i frankiem szwajcarskim konsolidacja. Dolar czeka na wynik sympozjum w Jackson Hole, jutro konferencja prasowa. Funt zyskuje nie tylko na parze ze złotym, ale też na szerokim rynku.

 

Konsolidacja na EUR/PLN i CHF/PLN

Na parach z euro i frankiem szwajcarskim trwa konsolidacja. Brak jest bardziej zdecydowanych ruchów ze strony inwestorów, złoty nadal lekko traci względem dolara i wobec funta szterlinga. Brytyjska waluta umacnia się także na szerokim rynku. Kurs funta wynosi już 5,0898 zł. Dzisiejszy kurs dolara osiągnął poziom 3,85 zł, wobec wczorajszych 3,83 zł jest to umocnienie o 2 gr. Prawdopodobnie obserwujemy pozycjonowanie pod jutrzejszą konferencję w Jackson Hole. Frank szwajcarski wyceniany jest przez rynek na 3,98 zł a euro na 3,34 zł.

 

W oczekiwaniu na wystąpienie Yellen

Trwają spekulacje co do jutrzejszego wystąpienia szefowej FED. Inwestorzy zastanawiają się, na ile jastrzębie stanowisko zaprezentuje. Wzrost oczekiwań w sprawie podwyżek stóp skutkować będzie rosnącym kursem dolara. Niestety prawdopodobnie ta sytuacja odbiłaby się na walutach naszego koszyka niekorzystnie. Jest to już sprawdzony wielokrotnie scenariusz. Warto więc śledzić jutrzejsze relacje ze Stanów. Pewnym pocieszeniem może być, że oceniając sytuację w perspektywie długookresowej, stosunkowo wysokie oprocentowanie walut EM wciąż budzi zainteresowanie pewnej grupy inwestorów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc